29.08.2014 15:08
İşte Hüseyin Çelik'i şaşırtan ayrılık!

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yeni kabineyi değerlendirdi.

Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın kabine dışı kalmasına şaşırdığını söyledi. NTV'de değerlendirmelerde bulunan Çelik, şunları söyledi:
HAYATİ YAZICI'NIN KABİNE DIŞI KALMASINA ŞAŞIRDIM

Hayati Yazıcı'nın kabine dışı kalmasına şaşırdım.
Süvari kaptanıydı. Ama ekonominin çarkçı başısı ve dümenci başısı Ali Babacan'dı.
İLLE DE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLMASI GEREKMİYOR
Beşir hocamız da neredeyse hiç değişmeden bakanlık yapan arkadaşlarımızdan bir tanesiydi. Bundan sonra da biz Beşir hocanın ilim bilgisinden, malum siyasete girerken ANAP'ın başındaydı, vatandaşın nabzının nasıl tutulacağını bilen, insanların sinir uçlarına nasıl dokunulur bunu çok iyi bilen, onun tecrübelerinden partinin en üst düzeyinden yararlanacağını düşünüyorum.
Beşir Atalay bey MKYK üyesidir. Ancak ille de birinin partide hizmet edebilmesi için, belli danışma gruplarında yer alması için, ille de genel başkan yardımcısı olması gerekmiyor.
TAKDİR GÖREVİ VERENLERİN
Emrullah bey birinci dönemde olan bir arkadaşımız. Başbakan'ın ekibinde çalışan bir arkadaşımız. Tercümanlığını yapan birisiydi biliyorsunuz. Arapçası çok iyiolan bir arkadaşımız. Takdir görevi verenlerdedir.
HİÇBİR GÖREVE TALİP OLMADIM
Ben siyasi hayatım boyunca şunu gördüm, insanlar bir şeyin peşinde koşarsa bu itici gelir. Ben hiçbir göreve talip olmadım.
Sizde bir cevher varsa, bunun takdir edilmesi gerekiyor. Rahmetlinin bir sözü var, gençlerle başbaşa diye bir kitap var. Diyor ki "yeterki sen herkesin aradığı cevher ol, yerde kalmazsın"

YORUMLAR