26.01.2021 00:30
HDP Esenyurt ilçe eş başkanları gözaltına alındı

HDP Esenyurt ilçe binasında bölücü terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, Esenyurt ilçe eş başkanları Ercan S. ve Dilan K. gözaltına alındı.

HDP Esenyurt İlçe başkanlığında bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerinin duvarlarda olduğunun tespiti üzerine başlatılan soruşturmada ilçe binasına geçtiğimiz günlerde operasyon düzenlenmişti.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı sonrası ilçe binasında yapılan aramalarda, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın poster ve resimleri, üzerinde YPJ yazılı bez flama, bin adet afiş, örgüt propagandasının yapıldığı çeşitli dergiler ile çok sayıda kitap, 3 harddisk, 2 laptop, 2 DVD ve 2 video kaset bulundu.

Soruşturma kapsamında HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve Dilan K, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan emniyette ifade verdi. İfadelerinin ardından savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan şüpheliler, yeni bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR