18.10.2018 10:42
EYT konusunda Bahçeli ikna oldu (EYT Haberleri, son haber)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikle yaşa takılanlar (EYT) konusunun gündemden kaldırılması hususunda Bahçeli’yi ikna ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile önceki gün yaptığı görüşmenin detaylarını MYK’da kurmayları ile paylaştı. Görüşme sırasında Bahçeli’nin af konusunu hiç gündeme getirmediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu konu üzerinde bir müzakere yapmadık” dedi. Yerel seçimlerde AK Parti ile MHP arasında yapılacak ittifak konusunda Bahçeli ile ‘prensipte’ aynı noktada olduklarını belirten Erdoğan, ‘Cumhur ittifakının’ bu tip konulardan ayrı değerlendirdiklerini hatırlattı. Erdoğan’ın, MYK’da “Her iki partinin adaylarını çıkarmasının daha doğru olacağını ve MHP ile fikri ve gönül anlamında bir ittifaka gidileceğini” söylediği öğrenildi. MYK’da, MHP ile ittifakın belediye başkan yardımcılığı veya belediye meclis üyelikleri konusunda olmasının daha doğru olacağı, aksi durumda ‘belli bir adayın dikte edilmesinin’ seçmen nezdinde olumsuz tepki göreceği değerlendirmesi yapıldı.

Erdoğan’ın, önceki gün partisinin Meclis grubu toplantısında emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili gündeme getirdiği açıklamaları Bahçeli ile görüşmesine de damga vurdu. Erdoğan’ın MYK toplantısında kurmaylarına “Sayın Bahçeli’ye bu yükün altından kalkamayacağımızı rakamlarla anlattım. EYT dediklerimizin sayısı 6.2 milyon kişi. SGK’ya maliyeti 750 milyarın üzerine çıkıyor. Sayın Bahçeli, bu konuda ikna oldu. Bu konu artık gündemden çıkacak”  bilgisini verdiği öğrenildi.

Türkiye Gazetesi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili flaş sözler (Erdoğan EYT açıklaması, son haber) Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili flaş sözler Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve erken emeklilik bekleyen vatandaşlarla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar konusuna değindi. Erdoğan, erken emekliliği sosyal güvenlik sistemimizde kabul etmiyoruz. Ama siyaset yolu açık. Dünyanın hiç bir yerinde 38 yasında bir emeklilik yoktur' diye konuştu. İşte Erdoğan'ın erken emeklilik ve EYT açıklamaları...

YORUMLAR
balkan
sn bahçeli senin hesap kitabın yok mu ?

sana verdiğimiz oyları helal etmıyorum eğer böyle ise..

cumhur bşk. 45 yaşında emekli çıkacak...başkasına gelince erken olacak.
surıyelileri emeklı et olsun bitsin.
240 gün önce
hüseyin ay
bahceliye hiç yakıştımı
241 gün önce