18.12.2013 16:32
Ergin, 'Herkes kendi işine bakıyor'

Adalet Bakanı Ergin, 'savcıların görevden el çektirileceği' iddialarına ilişkin, 'Herhangi bir şey olmadığını HSYK da açıkladı biz de açıkladık, herkes kendi işine bakıyor' dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "İstanbul merkezli operasyonda HSYK'nın savcılara görevden el çektireceği ya da yeni savcılar atanacağı" iddialarına ilişkin  "Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün akşam açıkladık, HSYK da açıkladı biz de açıkladık, herkes kendi işine bakıyor" dedi. Bakan Ergin, AK Parti Genel Merkezi'ne gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
"Başbakan ile bugün görüşmeniz olacak mı" sorusunu Ergin, "Elbette olacak" diye yanıtladı. "Burada olacak mı" sorusu üzerine de Ergin, şunları kaydetti: "Hayır, mümkün olursa. Bizim şu anda Tanıtım Medya Başkanlığında Hüseyin Çelik Bey ile beraber bir toplantımız var, dün de ifade etmiştim, onun için geldim zaten Ankara'ya. Yarın da Cumhurbaşkanımızla erklerin başkanlarıyla bir yemek olacak. Her yıl yapılan mutat, yasama, yürütme, yargı erklerinin başkanlarının katıldığı. Bugünkü Genel Merkez toplantım ve yarınki Çankaya Köşkü'ndeki yemekten sonra da mümkün olursa seçim bölgeme tekrar döneceğim." "İstanbul merkezli operasyonda HSYK'nın savcılara görevden el çektireceği ya da yeni savcılar atanacağı" iddialarına ilişkin soru üzerine Ergin, "Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün akşam açıkladık, HSYK da açıkladı biz de açıkladık, herkes kendi işine bakıyor" diye konuştu. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise partisinin genel merkezine gelişinde, İstanbul merkezli operasyona ilişkin soruya "Adli bir süreç var" yanıtını verdi.  

 
YORUMLAR