12.12.2013 13:23
Erdoğan, İzmir adayını açıklayacak

Başbakan Erdoğan'ın yarın katılacağı etkinlikte, İzmir'in yanı sıra Manisa, Uşak, Aydın ve Denizli belediye başkan adayları da açıklanacak.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yarın partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacağı etkinlikte, Manisa, Uşak, Aydın ve Denizli illerinin adaylarının da açıklanacağı bildirildi. AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yarın İzmir'de aday tanıtım toplantısı vesilesiyle ağırlayacaklarını belirtti.
Mart 2014'de yapılacak yerel seçimlerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine rehber olması açısından oldukça önemli olduğuna dikkati çeken Akay, İzmir'de hizmet ve eser siyasetini ön planda tutmak istediklerini, İzmirlinin AK Parti belediyeciliğiyle neler kazanacağını halka anlatmak istediklerini belirtti. İzmirlinin bu dönemde AK Parti belediyeciliğini iktidara getireceklerine inandıklarını vurgulayan Akay, centilmence bir seçim süreci geçirmeyi, seçimlerde kazananın İzmir olmasını arzu ettiklerini dile getirdi. Partilerinin şu ana kadar 68 vilayette adayını tanıttığını, yarın da İzmir'in yanı sıra Manisa, Denizli, Uşak ve Aydın ile birlikte 5 ilin belediye başkan adaylarının kamuoyuna açıklanacağını dile getiren Akay, ilan edilmeyen diğer illerle ilgili talimat gelirse bu sayının 12'ye ulaşabileceğini ifade etti. Akay, "Şu anda hazırlıklarımız 5 vilayetin belediye başkan adayının ilanıyla ilgili" dedi. Akay, Başbakan Erdoğan'ın, yarın öğle saatlerinde İzmir'e geleceğini, Cuma namazının ardından Karşıyaka Arena Spor Salonu'ndaki aday tanıtım toplantısına katılacağını ve saat 17.00 gibi kentten ayrılacağını sözlerine ekledi.
Gazetecilerin soruları üzerine Büyükşehir Belediye başkan adayının açıklanmasının ardından, aralık ayı sonu ya da ocak ayı başında ilçe belediye başkan adaylarının açıklanabileceğini kaydeden Akay, Konak ve Bayraklı ilçeleri için bazı milletvekillerinin isimlerinin geçtiğinin sorulması üzerine de "Biz rivayete göre siyaset yapmıyoruz. Başbakanımızın açıklamadığı hiç kimse bizim için aday değildir" dedi.

 

YORUMLAR