19.02.2021 19:09
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bugün biz oyun kuruyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Türkiye’nin başkalarının kurduğu oyunları reddettiğine vurgu yaparak, “Oyunlarını kabul etmiyoruz. Artık Türkiye, güçlü Türkiye oyunları kuran ülkedir. Bugün sadece oyun kurmuyoruz. Bugün ülkemizin ve milletimizin aleyhine kurulan tüm oyunları da biz bozuyoruz" dedi.

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları’nın 6. Olağan Kongresi, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Korona virüs tedbirlerinin üst seviyede olduğu salonda katılımcıların sandalyelerine yeni maske ve kolonya şişeleri bırakıldı.

Alkışlarla salona gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partilileri selamladı. Protokole oturan Çavuşoğlu, yanındaki eski Bakanlardan Suat Kılıç, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve milletvekili Mustafa Köse’ye kolonya ikram etti.
Kongrede konuşan Bakan Çavuşoğlu, coşkulu gençler bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, yaptıkları kongrelerde, birlik, beraberlik, dayanışma vatan sevgisi ve geleceğe yönelik umut olduğunu dile getirdi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ GENÇLERE ÇOK ÖNEM VERİYOR"
Yaklaşık 19 yıldır Türkiye’ye ve Antalya’ya yapılan hizmetlerde gençlerin büyük bir emeği olduğunu işaret eden Çavuşoğlu, “ İnşallah önümüzdeki süreçte de ülkemize ve milletimize hizmet yolunda önemli katkılarınız olacak. Biz, sizlerin gençliğine enerjisine ve vizyonuna güveniyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da kadınlara ve gençlere çok önem veriyor. Sadece Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan olarak, ülkemizin yönetim kademelerinde partimizin her kademesinde kadınlarımıza ve gençlerimize yer vererek bu önemi gösteriyor. Bizleri her defasında coşkulandıran gençlerimizi çok seviyoruz. Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’de değil dünyada da gençliğin sesi olmuştur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan BM kürsülerinde sadece, ‘dünya beşten büyük dememiştir’, BM Gençlik Konseyi’nin kurulmasını teklif ederken, sadece siz gençleri değil dünya genliğinin de sesi olmuştur. Bugün İslam İşbirliği Teşkilatı’nda kurulan gençlik konseyinin nasıl G20 dönem başkanlığında kadın 20 kurulduysa, bu dönem başkanlığımızda gençlik konseyi kurulmuştur. 61 ülkede faaliyet gösteren gençlik forumunun başında da gençlik teşkilatımızdan yetişmiş Taha Ayhan görev yapmaktadır” diye konuştu.

"SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK"
83 milyona karşı Antalya’ya karşı sorumlulukları olduğunun altını çizen Bakan Çavuşoğlu, “Bu şanlı bayrağın altında yaşayan herkese sorumluluğumuz var. Ama reisimiz, liderimiz, davamızın lideri Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği gibi,’ Türkiye, Türkiye’den büyüktür’, dolayısıyla bizim sorumluğumuzda büyüktür. Gençleri sadece kongrelerde değil sahada çalışırken de coşkulu her zaman coşkulu görmek istiyoruz” dedi.

"OYUNU BİZ KURUYORUZ"
Bugün Türkiye’nin başkalarının kurduğu oyunları ret ettiğine vurgu yapan Bakan Çavuşoğlu şöyle konuştu:
“Kabul etmiyoruz. Artık Türkiye, güçlü Türkiye oyunları kuran ülkedir. Bugün sadece oyun kurmuyoruz. Bugün ülkemizin ve milletimizin aleyhine kurulan tüm oyunları da biz bozuyoruz. Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Karabağ’da, Türkiye gemileriyle, ordusuyla, milletiyle, Karabağ’da da can Azerbaycan’la sahaya indiği zaman sadece oyunlar bozulmadı, dünya alkışladı. Artık Türkiyesiz oyun kurulamayacağını herkes gördü. Bunu daha da iyi idrak edecekler. Bugün artık kimse bu seviyeden bakmaya cüret edemiyor, artık bugün herkes Türkiye ile göz seviyesinde konuşuyor. Öğrenemeyenlerde öğrenecekler, itinayla öğreteceğiz.”

"YÜRÜYECEK YOLLARIMIZ VAR"
Gençlerle bu yolda yürümekten onur duyduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Çok coşkulu bir kongreyi tamamlamak üzereyiz. Sizlerle bu yolda yürümekten onur duyuyorum. İşimiz çok Cumhurbaşkanımızın yükünü almak için çok çalışıyoruz. Ama bilinsin ki her zaman siz teşkilatımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın yanında olacağız. Her zaman hizmet etmekten şeref duyduğumuz Antalya’mızın hizmetinde ve emrinde olacağız. Sizlerle birlikte daha yürüyecek yollarımız var” diye konuştu.


 

 

 

Kaynak : İHA
YORUMLAR