15.07.2014 08:37
Cumhurbaşkanı Gül'den siyasete dönüş mesajı

Cumhurbaşkanı Gül'den siyasete dönüş mesajı: 'Milletime hizmet etmeyi en asil bir görev gördüm. Bundan sonra da milletime hizmet etmeye devam edeceğim.'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Milletime hizmet etmeyi en asil bir görev olarak gördüm. Bundan sonra da milletime hizmet etmeye devam edeceğim. Bakalım nasıl edeceğiz” dedi. Köşk'e veda etmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Gül, TOBB'un dün akşam verdiği iftar yemeğinde bundan sonra ne yapacağına ilişkin önemli mesajlar verdi. Ay sonunda görev süresinin biteceğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Yedi sene Türkiye Cumhuriyeti'nin başı olarak milleti temsil etme şerefini ve onurunu yerine getirdim. 2007'de seçildikten sonra o gün olanları bile geride bıraktım. 'Bu adam seçilmesin' diye sokaklara çıkanlara bile kapımı açtım. Çankaya Köşkü herkesin geldiği bir kapı oldu. Devlet millet kaynaştı” dedi. 

Gül, çocukluğundan, gençliğine öğrenciliğinden siyaset hayatına kadar hep millete hizmet ettiğini söyledi. Millete hizmet etmeye devam edeceği mesajını veren Gül, “Millete hizmet etmenin çeşitli yolları var. Bakalım nasıl hizmet edeceğim (salondan 'başbakan olarak' sesleri yükseldi). Bu millete hizmet en büyük şeref, elimden gelen gayreti göstereceğim. Nasıl olur, ne olur, ayrı konu” sözleriyle siyaset mesajı verdi. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğindeki iftarda Gül, iş adamlarının yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaştı.

Kaynak Türkiye Gazetesi

YORUMLAR