04.09.2014 12:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi için Galler'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesi için Galler'de. NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi bugün başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ve İngiltere Başbakanı tarafından yapılacak karşılama törenine katılacak, aile fotoğrafı çekiminde yer alacak. Afganistan konusundaki toplantıya katılacak Erdoğan, NATO Genel Sekreterliğini devralacak Jens Stoltenberg'i kabul edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO-Ukrayna Komisyonu toplantısına iştirak edecek, Galler Prensi tarafından devlet ve hükümet başkanlarına verilecek resepsiyon ile Kuzey Atlantik Konseyi çalışma akşam yemeğine katılacak.
Erdoğan, Gürcistan  Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, FransaCumhurbaşkanı François Hollande ve Galler Prensi Charles ile ayrı ayrı görüşecek, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy Brey'i kabul edecek.

Obama ile görüşme
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Eylül Cuma günü saat 15.15'te ABD Başkanı Obama ile görüşecek. Toplantı, Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanı" olarak katıldığı ilk uluslararası zirve olacak.

YORUMLAR