11.12.2020 12:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kılıçdaroğlu gaza geldi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adaylık çıkışına’ ilişkin, “Hani bizde güzel bir laf var ya; ‘Gaza geldi’ diye. Orada da gaza geldi. Gazı hayırlı olsun” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Dinleniyorum’ çıkışının sorulması üzerine Erdoğan, “Buna en güzel cevabı Sayın Bakanım verdi. Yani böyle bir şey varsa, eğer sen de ciddiysen, yapman gereken ne? Bunu bu şekilde medya önünde seslendirmek değil. Bu işin mercii yargıdır. Belgeyle, bilgiyle bunu yargıya bildirirsin. Ama diyorum ya; bu daha hala siyaseti öğrenemedi, bilmiyor bu işi. Tek bildiği bir şey var; akşam yalan, sabah yalan; iftira iftira. Başka bir şey bilmiyor. Burada da iftirada bulunuyor. Hadi git yargıya. Yargıya anlat bunu. Seni kim, nerede, ne zaman dinlemiş? Yargıya anlat. Ona göre de gereği yapılır. Nitekim bakanım da bunu gayet güzel bir şekilde söyledi. Olay bu” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘cumhurbaşkanlığı adaylığı’ çıkışına ilişkin, “Hani bizde güzel bir laf var ya; ‘Gaza geldi’ diye. Orada da gaza geldi. Gazı hayırlı olsun” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kovid-19 aşısı olacağım Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kovid-19 aşısı olacağım Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Kovid-19 aşısı) Ben inşallah başladığımızda aşıyı olacağım." ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CAATSA olayı Türkiye'ye saygısızlık Cumhurbaşkanı Erdoğan: CAATSA olayı Türkiye'ye saygısızlık Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır." ifadelerini kullandı

Kaynak : İHA
YORUMLAR