20.10.2018 15:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, Diyarbakır'ı istismar etmek için değil imar etmek, geliştirmek, yükseltmek, huzura ve refaha kavuşturmak için çalışıyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bugün hem kendini savunmanın hem de geleceği inşa etmenin çabası içindedir. Hamdolsun her iki konuda da çok önemli mesafe katettik." diye konuştu. 

'Hain emelleri olanların maşalığını yaparak bu halka hizmet edilemez'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölgemiz üzerinde hain emelleri olanların maşalığını yaparak bu halka hizmet edilemez." ifadelerini kaydetti. 

Erdoğan, "Benliklerini bir dolara Amerika'daki şarlatana satan FETÖ'cüler ve İslam adına Müslümanları katleden DEAŞ'lılar ile kendi halkına, kendi ülkesine kurşun sıkan bölücü teröristlerin hiçbir farkı yoktur." dedi. 

'Tüm terör örgütlerinin ipinin ucu aynı yere çıkar'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adı ve iddiası ne olursa olsun, tüm terör örgütlerinin ipinin ucu aynı yere çıkar." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendine başka kimlik arayan, kendine başka devlet arayan, yakın tarihte pek çok örneğini gördüğümüz gibi evini de yurdunu da ailesine de onurunu da kaybetmeye mahkum oluyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur." diye konuştu. 

Kaynak : Anadolu Ajansı
YORUMLAR