22.10.2018 07:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cezaevi kapısını rastgele açmayız

"Elli bin uyuşturucu suçlusunun olduğu bir dönemde af çıkaramayız. Bu böyle bilinsin"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği af teklifiyle kapıları  kapattı. Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 bin tane uyuşturucu suçlusunun olduğu bir dönemde af çıkarılmayacağını söyledi. Erdoğan "Canım kardeşim boşuna uğraşma biz cezaevine girenlerin kapısını rastgele açamayız. Devlete karşı işlenen suçları devlet affeder ama şahıslara karşı suçları devletin af yetkisi yoktur. Elli bin uyuşturucu suçlusunun olduğu bir dönemde af çıkaramayız. Bu böyle bilinsin. Şimdi birileri ne diyor af. Benim mağdurum ben affettim diyorsa o başka. Ama biz asla. O zaman adil hükümet olamazsınız. Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı bilinelim" dedi.


SALI GÜNÜ AÇIKLAYACAĞIM
Kaşıkçı cinayetine de değinen Erdoğan "Biz kararlıyız dedik. Burada adaleti arıyoruz. Bu tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacak. On beş kişi niye geldi, 18 kişi niye tutuklandı. Bunları Salı günü grup toplantısında çok daha farklı şekilde anlatacağım. Dünya şu anda kimi nasıl konuşuyor" dedi.
Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili de, "Şuanda ana muhalefet bölücü terör örgütüyle ele ele Mart seçimlerine hazırlanıyor. Hâlâ bu CHP’ye oy mu vereceksiniz? HDP’ye oy veren kardeşlerim sizlerde bu terör örgütünün yardakçısı olanlara oy mu vereceksiniz?" ifadelerini kullandı.

YENİDEN DİRİLİŞ DÖNEMİ
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  2002'den bu yana hayata geçirdikleri reformlarla ülkenin 2053 ve 2071 vizyonlarını sırtlanacak gençleri yetiştirmek için gerekli altyapıyı, bunun için ihtiyaç olan zemini kurduklarını söyledi.
Göreve geldiklerinde gençlerin karşılaştığı pek çok sorunun artık sadece acı bir hatıra olarak hafızalarda yaşadığını dile getiren Erdoğan, kendileri ve bundan sonraki nesillerin boğuşmak zorunda kaldığı sıkıntıların hiçbirinin artık gençlerin önünde bir engel olarak durmadığını kaydetti.
Millet olarak yeni bir dönemin arefesinde bulunduklarını ifade eden Erdoğan, "Bu dönemin adı, yeniden diriliş, yeniden şahlanış dönemidir. Bu dönem yeniden büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir. Elbette bu idealin bir yanı coğrafyamızla ilgilidir. Ancak bu asla yayılmacı bir ideal değildir" ifadelerini kullandı.
Erdoğan, Suriyelilerin varil bombaları altında can vermediği bir düzenin inşası için çalıştıklarını anlatarak, şöyle konuştu: İşte ana muhalefetin başı. Dün İngiltere'de Suriyelileri, biz geldiğimizde tekrar Suriye'ye göndereceğiz, diyor. Bunun insanlıktan nasibi var mı? İnsanlıktan nasibini almamış olan bir kişi ancak bunu söyleyebilir.

 

Kaynak : Türkiye Gazetesi
YORUMLAR