24.10.2018 22:22
Bir Gökçek açıklaması da MHP'den geldi: Aday olursa...

MHP'nin yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak Melih Gökçek'i göstereceği iddiasıyla ilgili konuşan MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, "Eğer aday olursa kabulümüzdür, olmasa da saygıyla karşılanır." dedi.

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP'nin Ankara Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek'e teklif götüreceği iddiasına ilişkin, "Melih Gökçek bu ülkeye ve özellikle Ankara'ya 25 yıl hizmet etmiş bir siyasetçidir. Eğer aday olursa kabulümüzdür, olmasa da saygıyla karşılanır" dedi.

Son dakika! Melih Gökçek ilk kez konuştu | Gökçek'in ilk açıklamasında Hayati Yazıcı'ya çok sert cevap Son dakika! Melih Gökçek ilk kez konuştu | Gökçek'in ilk açıklamasında Hayati Yazıcı'ya çok sert cevap Son dakika! Melih Gökçek'in MHP'den Ankara adayı olacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP'nin Ankara için Melih Gökçek'i aday göstereceği iddialarıyla ilgili konuştu. AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki ise Gökçek hakkında, "Melih Gökçek bey ile görüştüm. Bana yapılmış resmi bir teklif yok. Ben AK Partiliyim' dedi. Melih Gökçek bey bir ekoldur. Kimse emeklerini inkar edemez." dedi. Bu sabah ise AK Parti'den bomba bir açıklama geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, MHP'nin Ankara'da Melih Gökçek'i aday göstereceği iddiaları için, "Biz onu iş olsun diye görevden almadık" ifadesini kullandı. Melih Gökçek ise Hayati Yazıcı'ya çok sert bir cevao verdi. Gökçek "Sabrımı taşırma, vallahi tozunu atarım" dedi.Peki, Melih Gökçek kimdir? Melih Gökçek kaç yaşında ve nereli? İşte Melih Gökçek'in biyografisi...

"MELİH GÖKÇEK BU ÜLKEYE 25 YIL HİZMET ETMİŞ BİR SİYASETÇİDİR"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Melih Gökçek'e teklif götüreceğine ilişkin bir soruyu cevapladı. Cemal Enginyurt MHP olarak siyaset yapan herkese kapılarının açık olduğunu kaydederek, "MHP olarak vatanını, devletini, bayrağını, ülkesini seven her toplumun ferdine MHP'nin kapısının sonuna kadar açık olduğunu liderimiz Bahçeli açıkça ilan etmişti. Melih Gökçek de bu ülkeye ve özellikle Ankara'ya 25 yıl hizmet etmiş bir siyasetçidir. Eğer aday olursa kabulümüzdür, olmasa da saygıyla karşılanır. Sadece Gökçek değil Türkiye'de siyaset yapmak isteyen herkese açık MHP'nin kapısı. AK Parti bu ülkede bizim asla siyasi düşman olarak görmek istemediğimiz bir hareket. AK Parti'desiyaset yapan insanlar bu ülkeye hizmet etme aşkıyla dolu olduğuna inandığımız insanlar. Yanlış yaptıklarında yanlışlarını acımasızca eleştirdiğimiz insanlar. AK Parti veya CHP'lli olması MHP'nin kapısının kapalı olduğu anlamına gelemez" diye konuştu.
"TÜRK MİLLETİ HERKESE LAYIK OLDUĞUNU GÖSTERECEK"

Cemal Enginyurt, ittifak tartışmalarına ilişkin bir soruyu da şöyle yanıtladı:

"MHP Genel Başkanı 24 Haziran seçimlerinden önce de sonra da Cumhur İttifakı'nın 2023 yılına kadar süreceğini ifade etti. Yerelde bir ittifak kurulması düşüncesi hasıl oldu. Bunun da sebebi; olur ya seçimlerde MHP ile AK Parti yüzde 50'nin altına düşerse muhalefet partileri acaba meşruiyetsorunu tartışması başlatır mı ya da Türkiye'de başkanlık sistemi oylandı, halk buna destek vermedi gibi tartışma başlatır mı diye Sayın Bahçeli hassasiyetlebunun üzerinde durdu. Ama AK Partili arkadaşlarımız özellikle Ömer Çelik, Numan Kurtulmuş ve Hayati Yazıcı'MHP olmadan biz her yeri alıyoruz. Birinci parti olduğumuz yerlerde ittifaka gerek yok' dediler. Bu saygıyla karşılanacak bir düşüncedir. 31 Mart akşamı inşallah Türk milleti herkese layık olduğunu gösterecek diye inanıyorum."

 

YORUMLAR