12.07.2014 15:44
Bir belediye başkanı daha İhsanoğlu yüzünden istifa etti

Muş Malazgirt ilçesine bağlı Konakkuran Beldesi belediye başkanı Bülent Ateş, partisinin Ekmeleddin İhsanoğlu'na desteğini açıklaması üzerine istifa etti.

Yerel seçimlerde Konakkuran Belediye Başkanı seçilerek, Liberal Demokrat Parti'nin (LDP) Türkiye'deki tek belediye başkanı unvanını elde eden Bülent Ateş, partisinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek vereceğini açıklaması üzerine istifa etti. Ateş, yaptığı açıklamada, LDP'nin İhsanoğlu'na destek vereceğini açıklamasından sonra istifa kararı aldığını belirterek, "Herhangi bir partiye geçmeden bağımsız olarak görevimi sürdüreceğim" dedi.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Türkiye'de bir ilke imza attıklarını kaydeden Ateş, şöyle konuştu: "20 yıldır Türkiye'de siyaset yapan LDP adına bir ilke imza attık. Yalnız son dönemde LDP'nin paralel yapı, CHP ve MHP gibi partilerin desteklediği İhsanoğlu'na destek vereceğini açıklaması beni hayal kırıklığına uğrattı. Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizdeki barış ve kardeşliğin devam etmesi, ülkemizde toplumsal birleşmenin güçlenmesi için çok önemlidir. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun bunu yapamayacağına inandığım için partimden istifa ediyorum." Dün de, Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesi Akharım Belde Belediye Başkanı Eşraf Ünsal, partisinin Ekmelettin İhsanoğlu'na desteğinden dolayı partisinden istifa etmişti. İşte o haber...

YORUMLAR