01.09.2014 13:42
Başbakan Davutoğlu ilk grup toplantısında konuştu

Başbakan Davutoğlu, 'Bu grupta tecelli ve tecessüm etmiş kollektif iradenin,aklın temsilcisi ve sözcüsü olacağım. Bunu yaptığım sürece yanımda durmanızı istiyorum' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Grup Toplantısında konuşuyor. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: Başbakan Davutoğlu, "Sizden tek bir talebim var. Bu sorumluluğu birlikte, omuz omuza taşıyalım. Hiçbir fani böylesine tarihi bir sorumluluğu tek başına taşıyamaz, tek başına bu tarihi sorumluluğun yükünü omuzlarında hissedemez. Ancak kollektif bir ortak irade bu sorumluluğu taşıyabilir. Ben sadece bu grupta tecelli ve tecessüm etmiş bu kollektif iradenin, vicdanın, aklın temsilcisi ve sözcüsü olacağım. Bunu yaptığım sürece de hepinizin yanımda durmanızı istiyorum." dedi.
Davutoğlu, "12'nci Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a halk desteği ile gelen ilk Cumhurbaşkanı olarak önümüzdeki dönemde millet iradesinin tecelli ettirilmesi bağlamında her türlü desteği vereceğimizi ifade ediyorum." şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Sürekliliğimizi hiçbir şekilde bozmayacağız.AK Parti dönemsel bir parti değildir. Bu yürüyüş hiçbir zaman durmayacak." dedi.
Başbakan Davutoğlu, "Ne zaman aramıza nefs ve ve ego girerse işte o zaman konjönktürel bir parti haline dönüşürüz. Bendenizin en önemli sorumluluğu ve görevi bu muhabbet, bu ortak akıl, bu ortak vicdan atmosferini korumaktır, bunu hep bareber gerçekleştireceğimize inanıyorum ve bu konuda da dışarıda aç kurtlar gibi, puslu havayı bekleyen kurtlar gibi bekleyenler de çok beklerler... Bu topluluk küçük hesaplarla harekete geçmiş bir topluluk değil, aksine büyük hedeflerle büyük iddialarla yola çıkmış bir topluluktur." şeklinde konuştu.

YORUMLAR