14.03.2017 20:55
Bakan Kaya Hollanda'da yaşanan skandalı dünyaya duyuracak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Hollanda'da yaşanan diplomatik skandalı yarın BM Genel Kurulu'nda dünyaya duyuracak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda'da yaşanan diplomatik skandalı yarın BM Genel Kurulu'nda yapacağı konuşmasında uluslararası kamuoyuna anlatacak.

BAKAN KAYA REZALETİ DÜNYAYA DUYURACAK

Bakan Kaya, BM Kadının Statüsü Komisyonu 61. oturumu toplantılarına katılmak için bulunduğu New York'ta Hollanda'da maruz kaldığı skandal tavrı ikili görüşmelerle muhataplarına aktarıyor.

Kaya yarın BM Genel Kurulu'nda Kadının Statüsü Komisyonunun 61. oturumu bakanlar toplantısında katılımcılara hitap edecek.

Bir kadın bakan olarak Hollanda'da maruz kaldığı diplomatik skandalı anlatacak Kaya'nın yaşanan insan hakları ihlallerini ikili görüşmeler de dahil tüm diplomatik platformlarda dile getireceği kaydedildi.

Hollanda'nın Rotterdam kentinde, Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğuna geçmesine müsaade edilmeyen Bakan Kaya'nın önce korumaları gözaltına alınmıştı. Kaya'yı aracından çıkarmaya çalışan polis, vinçli çekici getirip aracı zorla çekme girişiminde bulunmuştu.

Başka bir araçla polis eskortuyla Almanya'ya götürülen Kaya, bu ülkeden de Türkiye'ye dönmüştü.

Hollanda güvenlik güçleri, Kaya'ya destek vermek için Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplanan binlerce Türk vatandaşını dağıtmak için polis köpekleri ve atlı polisleri kullanarak sert şekilde müdahale etmişti.

Başbakan Yıldırım: Hollanda konsolos gözaltına alındığı için özür diledi Başbakan Yıldırım: Hollanda özür diledi Başbakan Binali Yıldırım, Habertürk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım: 'Hollanda, konsolos gözaltına alındığı için özür diledi' dedi.

Mehmet Ali Ağca Hollanda, Avrupa ve Wilders'i uyardı Ağca Hollanda, Avrupa ve Wilders'i uyardı 1981 yılında Papa II. Jean Paul'e suikast girişimiyle tüm dünyanın tanıdığı, gazeteci Abdi İpekçi suikastının faili ve 33 yıl hapis cezası yattıktan sonra serbest kalan Mehmet Ali Ağca, “Hollanda hükümetine, batı emperyalizmine şunu söylüyorum. Akıllı olun, ayağınızı denk alın. Türk milletine dokunan pişman olur, Türk milletinin öfkesi dünyayı yıkar” dedi.

Numan Kurtulmuş: Hollanda'ya ekonomik yaptırımlar da gelebilir Kurtulmuş: Hollanda'ya ekonomik yaptırımlar da gelebilir Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Hollanda'ya karşı ekonomik yaptırımların gelebileceğini açıkladı.

YORUMLAR