23.02.2014 17:24
Bahçeli, 'Dur diyeceğimiz alan 30 Mart'tır'

Bahçeli, "Şimdi torba yasalarla ülkeyi torbacılar yönetiyor. Buna bir 'Dur' demek lazım. İşte 'Dur' diyeceğimiz alan, 30 Mart'tır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, MHP'nin, kuruluşunun 45. yılını kutlaması nedeniyle gelecek seçimlerin ayrı bir anlam taşıdığını söylediBaşbakan Erdoğan'ın milli görüş kimliğini çıkardığını ifade ettiğini belirten Bahçeli, Erdoğan'ın üzerine giydirilen gömleğin arkasında ABD, önünde ise Avrupa Birliği yazdığını savundu.
Güç alanını artırma psikolojisinin insanın nefsini kamçılayacağını anlatan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın medya ile ilişkisinin yol açabileceği sonuçların Türkiye için tehlikeli olduğunu bildirdi.

Torba yasada tuzaklar var
MHP Genel Başkanı Bahçeli, İstanbul merkezli operasyonun ardından çeşitli yasa değişikliklerine gidildiğini belirtti.Milletvekillerinin, TBMM'de sürekli mesai içinde olduğuna işaret eden Bahçeli, şöyle konuştu:"AK Parti'nin grup yöneticileri, 'Danışma kurulunu toplayalım, bir torba yasamız var, bu torba yasayı çıkaralım' diyor. İçinde ne var? İçinde işçinin sorunları var. Neyi var, sosyal güvenlikle ilgili konuları var. Ne var? Tarımla ilgili bir iki konu var. Peki içerisindeki tuzaklar ne? O tuzaklara mecliste her zaman gece 11'de sıra geliyor. Sırada bazıları uyuyor. Bazıları 'Bu neyin nesi?' diyor, anlayacak ama vakit geçmiş. Derken torba yasalar çıkıyor. Şimdi torba yasalarla ülkeyi torbacılar yönetiyor. Buna bir 'Dur' demek lazım. İşte 'Dur' diyeceğimiz alan, 30 Mart'tır."MHP'nin yerel seçimlerde oy pusulasında 26. sırada yer alacağına dikkati çeken Bahçeli, "Bunun bir de gönül gözüyle okumasını yapalım. Yani 'Bütün partilerden sonra, son ümit üç hilal' diyor bunun manası. Öyleyse gelin bu seçimde son ümit olarak üç hilal diyelim" dedi.

YORUMLAR