24.02.2014 21:11
AK Parti'den Sarıgül'e sert cevap

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün iddialarını yalanladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, bir süredir afişlerinin indirilmesinden ve bayraklarının kesilmesinden şikayet eden ve engellenmeye çalışıldığını söyleyen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün iddialarını yalanladı. "Sarıgül yavuz hırsızlık yapıyor" diyen AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, konuyla ilgili açıklamasında, "Mustafa Bey'in iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Aksine, bahsettiği saldırıları kendisi ve partisine yakın kişiler yapıyor. Sarıgül'ün ifade ettiği Şişli'de bayrakların kesilmesi hadisesi, tamamen İstanbul Valiliği'nin kararıyla İBB'nin ana arterler üzerinde asılan bütün afişleri kaldırmasıyla ilgili. Bu bizim için de geçerli diğer partiler için de. Orada bizim adayımız Mukadder Başeğmez'in de afişleri aynı şekilde kaldırılmıştır. Geçtiğimiz hafta ise Bakırköy'de bir hadise yaşandı. Bizim adayımızın pankartları, afişleri birileri tarafından kesildi, indirildi. Bu işi yapanlar yakalandı. İfadeleri karakolda tutanağa geçti. Bizim afişlerimizi kesenlerin aracı Sayın Sarıgül'ün oğluna ait ve araçta bulunanlar Sarıgül'ün oğlunun villasında çalışan iki kişi. Bu polis tutanaklarıyla tespit edilmiş, karakolda zabıtlara geçmiş bir şey. İlçe Başkanlığımız ve Belediye Başkan adayımız da davayı takip edecekler" dedi.
Sarıgül'ün süreç yaklaştıkça sahayı provoke edici tutumlar sergilemeye başladığını ancak bunun sonucu etkileyecek bir tarafı olmayacağını ifade eden Babuşcu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bize bu anlamda yapılan birçok saldırı var. Gaziosmanpaşa, Beşiktaş, Esenyurt ve daha birçok ilçemizde bunları yaşıyoruz. Araçlarımıza zarar veriliyor, bayraklarımız kesiliyor, seçim koordinasyon merkezlerimizin camları kırılıyor. Biz bu olayları provokatif bir malzeme olarak kullanmadık, kullanmayacağız. Biz, projeleri ve şehircilik vizyonumuzu yarıştırmak istiyoruz. Pankart kesme, afiş indirme gibi bir alışkanlığımız yok. Bu, Mustafa Bey'in üslubu ve tarzına uygundur."

YORUMLAR