02.07.2019 09:47
Survivor Şampiyonu Kim Oldu? | 2019 Survivor'da Şampiyon belli oldu! Yusuf Mu Seda Mı

Survivor Şampiyonu KİM Oldu? 2019 Survivor'da Şampiyon BELLİ Mİ? Açıklandı mı? Finale kalan isimler merak ediliyor. Survivor'ın birincisi bu gece ilan edildi. Dün gece bir isim şampiyonluğu göğüsledi ve büyük ödüllerin sahibi oldu. Survivor 2019’da Yunan takımı şampiyonu son bölümde belli olmuştu. Türk takımı yarışmacıları Yusuf ve Seda finale çıktı. Peki, Survivor 2019 şampiyonu kim oldu? Yusuf mu Seda mı?

Survivor Şampiyonu KİM Oldu? 2019 Survivor'da Şampiyon BELLİ Mİ? Açıklandı mı? Finale kalan isimler merak ediliyor. Survivor'ın birincisi bu gece ilan edildi. Bu gece bir isim şampiyonluğu göğüsledi ve büyük ödüllerin sahibi oldu. Survivor 2019’da Yunan takımı şampiyonu son bölümde belli olmuştu. Türk takımı yarışmacıları Yusuf ve Seda finale çıktı. Peki, Survivor 2019 şampiyonu kim oldu? Yusuf mu Seda mı?

 

SURVIVOR ŞAMPİYONU KİM OLDU? YUSUF MU SEDA MI?

Survivor'da Türkiye finali ise 1 Temmuz Pazartesi akşamı Bodrum'dan canlı olarak yayınlandı. Survivor'da yarı finalde Okay ve Emre elenirken, Yusuf ve Seda ise finale kalmıştı. Survivor finalinde canlı yayında sms oylaması başlatıldı. Gece 00.00'dan sonra oylama sona erdi.Noterin onayladığı sonuçlar Acun Ilıcalı'ya verildi. Ilıcalı ise bu sonuçlara göre Survivor 2019'da şampiyon olan ismi açıkladı. Survivor 2019 şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

Yusuf'a şampiyonluk kupasını Acun Ilıcalı verdi.

ŞAMPİYON YUSUF'UN İLK SÖZLERİ
Yusuf rakibi Seda'ya sarılarak tebrik ettikten sonra duygularını açıkladı. Yusuf'un ilk sözleri, "İnanılmaz mutluyum. Bu şampiyonluk benim değil bizim. Sizler olmasanız bunu başaramazdım" oldu. Yusuf daha sonra ise yarışma boyunca kolunda taşığı ve annesinin verdiği yazmayı kupaya bağladı.

Survivor Yusuf kimdir? Survivor finalisti Yusuf Karakaya hayatı ve kariyeri

YUSUF KARAKAYA KİMDİR?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ’da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya’ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı. 18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland’a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu.

Tayland’ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland’da kaldıktan sonra Türkiye’den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi birgün UFC’de Türk bayrağını dalgalandırmak.

SEDA: "BATTANİYENİN ALTINDA AĞLADIM"
Survivor 2019'da finalde Yusuf'la birlikte yarışan Seda, bir anne olarak yaşadıklarının çok zor şeyler olduğunu ve mücadelesini anlattı. Survivor 2019'da ikinci olan Seda Ocak, "Benim için çok zor oldu. Anne olmasaydım üç sene bile kalabilirdim. Çok zor günler geçirdik. Battaniyenin altında ağladığımız zamanlar oldu. Her şeyle uğraştık ama Survivor'ın en zor yeri özlemmiş. Orası güçlülerin yeriymiş. Arkamdaki tüm yarışmacılar da çok güçlüymüş" dedi.

SURVIVOR'DA GEÇEN SENE KİM ŞAMPİYON OLMUŞTU?
Survivor 2018 All Star'ın büyük finalinde Adem Kılıçcı ve Nagihan Karadere yarışmıştı. 30 Haziran 2018'de ekrana gelen Kıbrıs finalinde Hilmi Cem ve Anıl'ın elenmesinin ardından son ikiye Adem ve Nagihan kalmıştı. SMS oylaması sonuçlarına göre ise Survivor şampiyonu Adem Kılıçcı olmuştu.

YORUMLAR