01.03.2018 16:38
Sanatçı ve sporcular Mehmetçik'e destek için sınıra gitti

Bir grup sanatçı ve sporcu, Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e moral vermek amacıyla Kilis'e gitti.

Sanatçı ve sporculardan oluşan bir grup, Zeytin Dalı  Harekatı'nda görevli Mehmetçik'e moral vermek amacıyla Kilis'e gitti.   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, AK Parti İl Başkanı İzzet Toprak ile İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Metin Karakuş tarafından karşılanan grup, terör örgütü  YPG/PKK’nın düzenlediği roketli saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiği Çalık  Camisi'ni ziyaret etti. Harun Karacan, burada yaptığı açıklamada, Mehmetçik'e destek olmak  için sınır hattına geldiklerini söyledi.

Birlik ve beraberliğin önemine dikkati çeken Karacan, şöyle devam  etti:  "Mehmetçiğimize destek olmak, halkımızın yanında olduğumuzu göstermek,  askerimiz ve polisimizle beraber el ele olduğumuzu göstermek için buradayız.  Desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederim. Tüm Türkiye olarak kalbimiz  burada, gönlümüz burada. Kilis halkımızla,Hatay halkımızla,Reyhanlı'da, Hassa'da her tarafta biz biriz, beraberiz. Laz'ı ile Çerkez'i ile Kürt'ü ile  Abaza'sı ile halkımızla hep beraberiz, kimse bizi hiçbir şekilde bölemez."

Heyet, daha sonra Cumhuriyet Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti.  Ardından Kilis Valisi Mehmet Tekin Arslan ile bir araya gelen heyet, hatıra  fotoğrafı çektirdi. İl Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden gruptakiler, askerlerle  sohbet etti ve yemek yedi. Heyette, eski futbolcular Hakan Ünsal, Ali Tandoğan, Ayhan Akman, Ergün Penbe, Emre  Aşık, Faruk Atalay, Hasan Kabze, İbrahim Toraman ve Bülent Korkmaz, sanatçılar  İbrahim Sarıtaş, Barış Yurtçu, Bora Yeter ve Orhan Hakalmaz da yer alıyor.

Sanatçı ve sporcular Mehmetçik'e destek için sınıra gitti Sanatçı ve sporcular Mehmetçik'e destek için sınıra gitti AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile ünlü sanatçı ve sporcular Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğe moral ziyareti öncesi basın toplantısında buluştu.
Ünlü sanatçılar, Mehmetçik'e destek için Hatay'da Ünlü sanatçılar, Mehmetçik'e destek için Hatay'da Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için Hatay'a gelen sanatçılar, Reyhanlı ilçesinde teröristlerin roketli saldırısında hayatını kaybeden Fatma Avlar'ın okulunu ziyaret etti.
Esnaftan Mehmetçik'e anlamlı destek Esnaftan Mehmetçik'e anlamlı destek Hakkari'de esnaf, sınır hattındaki üs bölgelerinde terörle mücadele görevini başarıyla sürdüren Mehmetçik'e yiyecek, içecek ve giyim desteğinde bulundu.

YORUMLAR