14.09.2021 09:25
Kansere yakalanan Boğaç Aksoy sağlık durumu hakkında açıklama yaptı

32 yaşındaki Lenf kanseriyle mücadele eden sevilen oyuncu Boğaç Aksoy, sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. hastanede 21 gün tedavi göreceğini belirten Aksoy, "Ekim ayında son mücadelemiz başlıyor" şeklinde konuştu.

Türk televizyonunun fenomen dizilerinden Arka Sokaklar'da rol alan ve adını kitlelere duyuran başarılı oyuncu Boğaç Aksoy, geçtiğimiz aylarda lenfoma kanserine yakalandığını duyurdu. Tedavisi hakkında sıkça bilgi veren ünlü oyuncu son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

"SON MÜCADELEMİZ BAŞLIYOR"

Tedavide son aşamaya geçildiğini duyuran Boğaç Aksoy, Instagram'dan yayınladığı gönderide şu ifadelere yer verdi: Ekim ayında son mücadelemiz başlıyor. Sevgili dostlarım, 'Beni iyileştirdin anne' dediğimde bu doğruydu. İlk günden bu güne harika yol kat ettik. Yüzde 95 oranında PET temiz çıktı. Ancak T hücreli non hockın olduğum için şimdi son kez hücre tedavisi ve maksimum dozda kemoterapi alacakmışım. Benim için de sürpriz oldu. 21 gün hastanede ailem ile son kez mücadelemiz olacak. Allah'ın izniyle, bir daha tekrarlamamak üzere bu hastalıktan kurtulmak istiyorum. Dualarını eksik etmeyin. Sevgiler, saygılar herkese...

"HAYATA KARŞI BAKIŞ AÇIM DEĞİŞTİ"

Daha önce sosyal medya hesabında takipçilerinden gelen soruları cevaplayan Aksoy, hastalandıktan sonra hayata karşı bakış açısının değiştiğini belirtip, "Eskiden daha takıntılı, her şeyi problem eden bir insandım artık çözemeyeceğim sorunların üzerinde çok durmuyorum. Hayatı akışına bırakıyorum adapte oldum diyebilirim." ifadelerini kullanmıştı.

“OYUNCULUĞA DEVAM EDECEĞİM”

Ünlü oyuncu, bir takipçisinin, "Oyunculuk serüvenine devam edecek misin?" sorusuna, "Tabii ki devam edeceğim. Çok özledim... Bu hastalığı bir atlatayım ondan sonra güzel bir teklif gelirse setlerdeyiz inşallah" cevabını vermişti.

YORUMLAR