25.11.2021 09:49
Cengiz Kurtoğlu'ndan bıçaklı saldırının ardından ilk açıklama: Bıçak yarası değil tırnak yarası

Cengiz Kurtoğlu, dün akşam saatlerinde Sarıyer'de bir doğum günü partisinde iş insanı Mustafa Can'a bıçakla saldırdı. Kurtoğlu, konuya ilişkin ilk kez konuştu.

Sarıyer'de bir mekanda düzenlenen doğum günü partisine katılan Cengiz Kurtoğlu, aynı masa oturduğu iş insanı Mustafa Can ile tartışmaya başladı. Ardından ise masadan aldığı servis bıçağı ile Mustafa Can'a saldırdı. Kurtoğlu'nu araya girenler sakinleştirdi. Hayranlarını bir hayli şaşırtan olay, mekanın güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedildi.

Cengiz Kurtoğlu'nun saldırması sonucunda yüzünden yaralanan iş insanı Mustafa Can, polise giderek şikayetçi oldu. Polis, güvenlik kameralarını inceledi ve ünlü sanatçıyı gözaltına alarak polis merkezine getirdi. İfadesi alınan Kurtoğlu, ardından ise serbest bırakıldı. Kurtoğlu, ifadesinde Mustafa Can'ın Orhan Gencebay ve diğer bazı sanatçılara hakaretler savurduğunu iddia etti. Ayrıca Can'ın yüzünün bıçakla yaralanmadığını, tırnakla yaralanmış olabileceğini belirtti.

''BIÇAKLI SALDIRI' DEĞİL TARTIŞMA''

Olayın ardından kişisel sosyal medya hesabı Instagram'dan açıklama yapan Cengiz Kurtoğlu, olay anını paylaştı, altına ise şu açıklamayı yazdı:

"Öncelikle böyle bir haberle sizlerin karşısına çıkmak istemezdim. Bir konuya açıklık getirmem gerekiyor. Ben de herkes gibi kendine ait değer yargıları olan bir insanım. Eş aile, dost gibi konularda ise oldukça hassasım. Sevdiklerime karşı söylenen haksız bir söylemi asla kabul edemem.''

''Böyle tartışmanın 'Bıçaklı saldırı' olarak lanse edilmesinden dolayı oldukça üzgünüm. Bu konuyla alakalı hukuki süreci avukatım başlatıp takip edecek. Bu bilgi kirliliğinin ortadan kalkması adına da olaya ait görüntülerin orijinal ve montajsız halini sizlerle paylaşıyorum. Olay artık kamuoyunun takdirindedir.''

YORUMLAR