14.07.2019 09:10
75 yaşındaki Fedon'dan unutulmaz performans

Kendine has tarzıyla yıllardır sahnelerde fırtına gibi esen Fedon, önceki gece bir otelde yerli ve yabancı turistlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Her sahnesinde olduğu gibi sahne kıyafetlerini kendisi hazırlayarak sevenlerinin karşısına çıkan Fedon, "Rahmetli babam bana her zaman evladım giydiğin kıyafet insanlara verdiğin değerdir. Benim ilk mesleğim terzilikti. Sonra ne olduysa birden bire kendimi sahnelerde buldum. Sizlere layık olmak için elimden geleni her zaman yapmaya çalıştım. Ama şu pantolunuma bir çözüm bulamıyorum bu gece. Terzi kendi söküğünü dikemez derler ya. Tamda bunu yaşıyorum şu an. Pantolonum sürekli düşüyor." sözleriyle herkesi güldürdü. 

Programına kendisiyle özdeşleşen Yunanca parçalara başlayan usta sanatçı, "Otuz beş yıldır şarkı söylüyorum, bugün bir başka heyecanlıyım" dedi. 

Konserinin ikinci yarısına Tanju Okan'ın şarkılarıyla başlayan Fedon, unutulmaz sanatçıyı anmayıda ihmal etmedi. Ayrıca yakın dostu Ferdi Özbeğen'in ''Dilektaşı'' şarkısınıda söyleyen başarılı sanatçı, duygu dolu anlar yaşadı. ''Onu çok özlüyorum.'' dedi. 

Repertuvarında yer verdiği hareketli Türkçe şarkılarla sahnesine devam eden usta sanatçı, programının sonlarına doğru kendisiyle fotoğraf çekmek isteyen bir hanımefendiyi kırmayıp yanaklarından öperek hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Öte yandan gecede geleneksel tabak kırma ritüelinide gerçekleştiren Fedon, ''Bu gece kırılan tüm tabaklar dostluk, sevgi ve barış için kırılsın. Kırılan tabaklar olsun, kalpler değil. '' diyerek dünyadaki en önemli şeyi barış olduğuna vurgu yaptı. 

 

YORUMLAR