01.09.2015 17:12
Üç yıl önceki kavga ölümü oldu

İzmir'in Konak ilçesinde, sokak ortasında bıçakla öldürülen Serkan Ayyıldız'ın cinayet zanlısı polis tarafından Manisa'da yakalanırken cinayet sebebi duyanları şaşırttı.

İddiaya göre, 3 yıl önce Ayyıldız ile zanlı Mustafa K. sokakta yan bakma yüzünden kavga etti. Aradan geçen 3 yıl sonra Serkan Ayyıldız ile karşılaşan Mustafa K., Ayyıldız'ı kalbinden bıçakladı. Olay, cuma gecesi saat 23.30 sıralarında, Dolunay kavşağı yakınlarında meydana geldi. Bornova'da bir otobüs firmasında gişe sorumlusu olarak çalışan 20 yaşındaki Serkan Ayyıldız, iş çıkışı servis aracından inip evine doğru yürümeye başladı. İddiaya göre, Serkan Ayyıldız'ın yanına yaklaşan kimliği belirsiz kişi, Ayyıldız'ın kalbine bıçağı saplayıp çıkardı. Şüpheli olay sonrası kaçtı. Ağır yaralanan Serkan Ayyıldız'ı gören bir taksici, araca alıp Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Tedavi altına alınan Ayyıldız, aort damarının yırtılması ve aşırı kan kaybı nedeniyle hayatını kaybetti.
POLİS MANİSA'DA YAKALADI

Olay yeri çevresinde güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ve görgü tanıklarının ifadelerine başvuran Cinayet Bürosu dedektifleri, cinayet zanlısının 40-45 yaşlarında, orta boylu, beyaz tişörtlü kişi olduğunu tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren polis, zanlının hurdacılık yapan 49 yaşındaki Mustafa K. olduğunu belirledi. Polis zanlının olaydan sonra Manisa'nın Salihli ilçesine kaçtığını tespit etti. Polis yerini belirlediği Mustafa K.'yı, olayda kullandığı bıçakla yakaladı.
ÜÇ YIL ÖNCEKİ OLAY
Cinayetteki sır perdesi aralandı. İddiaya göre, sokaklarda hurdacılık yapan Mustafa K. ile Serkan Ayyıldız 3 yıl önce sokakta yan bakma nedeniyle tartıştı. Tartışmada Mustafa K., Serkan Ayyıldız'a tokat attı. Ayyıldız da sonra arkadaşları ile gelip Mustafa K'yı darp etti. Bu olayın ardından Serkan Ayyıldız ile Mustafa K., üç yıl hiç karşılaşmadı. Geçen Cuma gecesi Ayyıldız iş dönüşü servisten inerken Mustafa K., Ayyıldız'ı gördü. Mustafa K, Serkan Ayyıldız'ı takip ederek sokakta kimsenin olmadığı bir anda yanındaki bıçakla Serkan Ayyıldız'ı bıçakladı. Öte yandan zanlı Mustafa K.'nın Serkan Ayyıldız'ı takip etmesi ve cinayet sonrası kaçması çevredeki iş yeri güvenlik kamera görüntülerinde görüldü. 

YORUMLAR