08.11.2016 10:42
TSK, Kuzey Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK'ya darbe üstüne darbe vuruyor. Tunceli kırsalı ile Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi. Teröristlere ait sığınak ve mühimmat deposu yerle bir edildi.

Son günlerde artan terör olayları yurt genelinde büyük tepki çekiyor. PKK'Rlı hainlere darbe indirmekte kararlı olan Türk Silahlı Kuvvetleri hava harekatı düzenledi. Tunceli kırsalı ile Irak'ın kuzeyindeki Zap Zap bölgesinde bölücü terör örgütüne ait iki sığınak, silah ve mühimmat deposu imha edildi, Tunceli'deki harekatta 5 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK' PKK'YA BİR DARBE DAHA

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, dün Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklarla dün 10.37-11.38 saatlerinde Tunceli ve Irak kuzeyindeki Zap bölgesindeki bölücü terör örgütüne ait hedeflere hava harekatı düzenlendi.

5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bu harekatın ardından jetler, 16.45-17.54 saatlerinde Tunceli kırsalını yeniden vurdu. Harekatlar sonucu Irak kuzeyinde bölücü terör örgütüne ait ik sığınak ile buralardaki çok miktarda yaşam malzemesi, silah ve mühimmat deposu imha edildi. Tunceli kırsalında ise ilk belirlemelere göre 5 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede arama tarama faaliyetleri sürüyor.

Başarıyla görevlerini yerine getiren uçaklar üslerine sorunsuz bir şekilde geri döndü.

YORUMLAR