26.09.2016 18:08
PKK'lı teröristlerin bombalı tuzağı imha edildi

Diyarbakır-Bingöl karayoluna PKK'lı teröristlerce tuzaklanan yaklaşık 120 kilogram amonyum nitrattan oluşan el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerince imha edildi.

Diyarbakır-Bingöl karayoluna PKK'lı teröristlerce yerleştirilen 120 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilen el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerince kontrollü şekilde imha edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bölücü terör örgütünün son zamanlarda gerçekleştirdiği terör saldırıları neticesinde vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme, seyahat etme haklarını kullanmalarının olumsuz etkilendiği bildirildi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından öncelikle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşların her türlü terör eylemlerinden korunması, seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanmaları maksadıyla her türlü tedbirin alındığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"İcra edilen mayın ve el yapımı patlayıcı araması esnasında, Diyarbakır-Bingöl karayoluna Çaytepe mevkisinde gömülü vaziyette iki bidon içerisinde yaklaşık 120 kilogram amonyum nitrat ve infilaklı fitil bulunan el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edildi. Patlayıcı, karayoluna zarar vermemek amacıyla boş bir arazide patlayıcı madde imha timi tarafından emniyetli bir şekilde patlatıldı."

Patlamada herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı kaydedilen açıklamada, bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmelerini sağlamak amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edileceği belirtildi.

YORUMLAR