10.10.2016 20:44
Erdoğan, 'Türkiye ile Rusya normalleşmesinin devamına inancım tam'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye ile Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine olan inancım tamdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün gerçekten Sayın Başkan'la (Putin) dolu dolu bir gün geçirdik. Sonunda bu az önce imzalanan anlaşmalar, imzalanacak hale geldi ve burada nokta, başkanlar huzurunda konmuş oldu. Türkiye ile Rusya arasındaki normalleşme sürecinin hızla devam edeceğine olan inancım tamdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk akımı anlaşmasının da imzalandığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

"Halep'te yardım stratejisinin değerlendirmesini yaptık"

Halep'teki gelişmelerde insanı yardımın götürülmesi konusunda değerlendirmede bulunduklarını belirten Erdoğan şu şekilde konuştu:

"Tabii çok da hassas bir konu; bölgedeki mevcut gelişmeler. Suriye konusunu etraflıca ele alma imkanımız oldu. Fırat Kalkanı Operasyonu'nu kendileriyle (Putin) görüştük. Bu konuda ne gibi iş birliği yapabiliriz, bunların değerlendirmesini yaptık. Özellikle Halep'teki gelişmelerde, insani yardım konusunda ne gibi bir strateji uygulayalım ki oradaki insanlar bir an önce barışa, huzura kavuşsunlar."

"Türk Akımı'yla ilgili olarak da sürecin hızlandırılması konusunda az önce noktayı koyduk"

Türk akımı konusunda Putin ile değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Erdoğan, "Bir diğer tabii önemli adım, Türk Akımı konusunun yine aramızda değerlendirmesini yaptık. Türk Akımı'yla ilgili olarak da sürecin hızlandırılması konusunda da bugün biliyorsunuz az önce atılan imza ile noktayı koyduk." ifadelerini kullandı.

"Akkuyu'da sürecin hızla devamında mutabakatımız net"

Akkuyu Nükleer Tesisi hususunda konuşan Erdoğan, "Akkuyu Nükleer Enerji Santrali ile ilgili olarak da yine burada bundan sonraki sürecin hızla devamında, mutabakatımız net. Zaman kaybının önümüzdeki süreçte telafi edileceği inancındayım." dedi.

YORUMLAR