26.08.2016 19:20
Cizreliler dehşet anlarını anlattı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısı ilçeyi sarstı. Dehşet anlarını anlatan Cizreli vatandaşlar, büyük bir sarsıntı ile uyandıklarını kaydetti.

Cizre’nin Konak Mahallesi’nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet Grup Amirliği’ne bugün sabah saatlerinde terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısı ilçeyi sarstı. Vatandaşlar, dehşet anlarını İHA’ya anlattı.

"Böyle olayları istemiyoruz"

Şiddetli bir patlama sesi ile güne uyandığını anlatan Mahmut Balkı, “Sabah yüksek bir sesle uyandım, pencereden baktığımda dumanların yükseldiğini gördüm. Evden dışarı çıktım ev ve işyerimin tüm camları kırıldı. Çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Bir daha böyle olayların olmasını istemiyoruz. Bir an önce barış olsun” dedi.
Adının yazılmasını istemeyen bir genç, ilçede cam işçiliği yaptığını ve tüm camlarının kırıldığını belirterek, patlamanın şiddeti nedeniyle yaklaşık 20 bin TL zarar ettiğini kaydetti.

"PYD'ye yönelik hava harekatı sandım"

İlçede yayımlanan yerel gazetede çalışan bir muhabir ise, patlamanın sesi ile uykudan uyandığını anlatarak, “Patlamayla beraber çocuklarımın güvenliğini düşündüm ve onları evin içinde güvenli bir yere aldım. Daha sonra balkona çıkarak çevreye baktığımda dumanların yükseldiğini gördüm. İlk sesi duyduğumda Suriye’deki PYD unsurlarına hava harekatı olduğunu sandım. Dumanların ilçe merkezinden yükseldiğini görünce saldırı olduğunu anladım. Tahribat çok büyüktü” diye konuştu.
Öte yandan, saldırının ardından giriş ve çıkışların yasaklandığı ilçede güvenlik önlemleri arttırıldı.

YORUMLAR