31.08.2016 18:32
Akdağ'dan şehit ailelerine ziyaret

Sağlık Bakanı Akdağ, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit düşen asker ve polislerin ailelerini ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Adana İl Başkanlığı'nı ve 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşen asker ve polislerin ailelerini ziyaret etti.

Akdağ, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği kentte, AK Parti Adana İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, İl Başkan Fikret Yeni ile bir süre görüştü. Akdağ, daha sonra partililerle de toplantı yaptı.

Ardından, FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalışırken İstanbul 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine'nin merkez Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi'ndeki babaevini ziyaret eden Bakan Akdağ, şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

Daha sonra,Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'nde gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç'un merkez Çukurova ilçesi Belediyeevleri Mahallesi'ndeki babaevine geçen Akdağ, burada da aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Ali Oruç'u Başbakan ile cep telefonundan görüntülü konuşturdu

Akdağ burada, şehit ikizlerin babası Ali Oruç'u, Başbakan Binali Yıldırım ile cep telefonundan görüntülü konuşturdu.

Başbakan Yıldırım, "Şehitlerimizin mekanı cennet olsun" diyerek baba Ali Oruç'a sabır ve başsağlığı diledi.

Ali Oruç da "Allah razı olsun. Vatanımız sağ olsun. Ben 2 tane evlat verdim, üçüncüyü de vermeye hazırım. Bu vatan için canımız feda olsun." ifadelerini kullandı.

Bakan Akdağ, son olarak FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekat Merkezi'ne düzenlenen bombalı saldırıda şehit edilen polis memuru Yunus Uğur'un merkez Çukurova ilçesi Bahçeşehir Mahallesi'ndeki babaevini ziyaret etti.

YORUMLAR