22.11.2014 20:27
Sırp taraftarın cenazesi gitti

Dün geceki basketbol maçı öncesinde çıkan olaylarda hayatını kaybeden Sırp taraftar Marko Ivkovic'in cenazesi ülkesine gönderildi

THY Avrupa Ligi'nde Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız Telekom takımları arasında dün akşam oynanan maçtan önce çıkan olaylarda hayatını kaybeden Sırp taraftar Marko Ivkovic'in cenazesi ülkesine gönderildi. Sırp taraftarın cenazesi, Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerinin ardından cenaze aracıyla Atatürk Havalimanı'na getirildi.


Ivkovic'in cenazesi buradan THY uçağıyla Sırbistan'a gönderildi. Cenazenin havalimanından gönderilmesi işlemlerini, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve Sırbistan'ın İstanbul Başkonsolosu Zoran Markovic de takip etti.

Altınok ile Markovic, cenazenin uçağa götürülmesine eşlik etti. Cenaze uçağa alındıktan sonra Markovic, Altınok'a teşekkür ederek, "Türk adaletinin suçluları bulacağına inancım tam" dedi. Selami Altınok da suçluların bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Gerekli ne varsa yapacağımızdan herkes emin olsun" diye konuştu.

YORUMLAR