29.09.2014 17:29
Sınıra tanklar sevkedildi

IŞİD ile Kürt gruplar arasındaki çatışmaların Suruç'a yakın sınır hattında şiddetlenmesi üzerine, bölgeye zırhlı araçlar sevk edildi. Asker çatışmaları dürbünle takip ediyor.

Terör örgütü IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmaların Suruç ilçesine yakın sınır hattında şiddetlenmesi üzerine, bölgeye zırhlı araçlar sevk edildi AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Mürşitpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki Kobani'yi (Ayn el Arap) tepeden gören Yumurtalık mevkisinde askeri hareketlilik gözleniyor. Çatışmaları izlemek üzere bölgeye gelen vatandaşlar askerler tarafından uzaklaştırıldı. Mürşitpınar Mahallesi'ndeki boş araziye havan mermisi düşmesi üzerine bölgedeki 35 tank, sınır bölgesine sevk edildi. Tankların bir süre hareket ettiği ve namluyu da Suriye tarafına çevirdiği görüldü. Suriye'deki çatışmalardan atıldığı değerlendirilen havan mermileri zaman zaman sınıra yakın bölgeye düşüyor.
Bu arada bölgedeki önlemlerini artıran güvenlik güçleri, Kobani'deki çatışmaları dürbünle takip ediyor. Evlerindeki eşyalarını almak için Kobani'ye geçmek isteyen Suriyeli Kürtlerin geçişine izin verilmiyor. Sınır kapısından geçen sağlık ekipleri de yaralıları Suruç ve Şanlıurfa'daki hastanelere götürüyor.

Yaralılar sahra hastanesine götürüldü
Terör örgütü IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar Kobani'nin (Ayn el Arap) doğu ve batı kısmında yoğunlaştı. Alınan bilgiye göre, Kobani çevresinde IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar devam ediyor. Çatışmalarda, IŞİD'in Kani Kurda mevkisine top atışı gerçekleştirdiği görüldü. Mermilerden birkaçının bölgeden araçlarıyla Türkiye'ye geçmek isteyen grubun bulunduğu alanın yakınına düştüğü öne sürüldü. Olayda yaralanan bazı kişilerin Mürşitpınar Sınır Kapısı yakınındaki sahra hastanesine taşıdığı gözlendi. Öte yandan yoğun top atışlarının hedefindeki Kobani'de yaralananlar arkadaşlarının yardımıyla Türkiye tarafına sevk edilmek amacıyla ambulanslara taşındı.

YORUMLAR