11.02.2014 12:29
Serkan Akbaş, yüz nakli olursa dünya onu konuşacak

Hasan ve Remziye çiftine ait evde 2 yıl önce çıkan yangında henüz 1 yaşındayken ellerini, gözlerini ve kulaklarını kaybeden Serkan Akbaş yardım eli bekliyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 yıl önce evlerinde çıkan yangında ellerini, gözlerini ve kulaklarını kaybeden 3 yaşındaki Serkan Akbaş tedavi olmayı bekliyor. Esentepe Mahallesi'nde Anne Remziye Akbaş, küçük Serkan'ın sadece süt içebildiğini belirterek, 'Eğer bir yardım olsaydı çocuğumu tedavi ettirmek isterdim. Çocuğumu bu halde görünce içim acıyor. Elimizden bir şey de gelmiyor. Sesimizi duyan herkesin bize ve çocuğuma yardım etmelerini bekliyorum' dedi. Baba Hasan Akbaş ise, 2 yıl önce çocuğunu yaralı halde Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırdıklarını, oğlunun burada yapılan ilk müdahalenin ardından Adana'ya sevk edildiğini belirterek, 'Bir süre Adana'daki özel hastanede tedavi oldu oğlum. Maddi imkanım kötü olduğu için tekrar oğlumu Yüksekova'ya getirmek zorunda kaldım. Serkan yangında görme yetisini ve her iki elini kaybetti' dedi.
'YÜZ NAKLİ OLABİLİR'

Daha önce inşaatlarda çalışarak geçimini sağlamaya çalıştığını belirten Akbaş, bir ay önce İŞ-KUR kapsamında geçici işçi olarak işe alındığını belirterek, 'Aldığım asgari ücretle 5 çocuğuma ve yaşlı anne babama ancak bakabiliyorum. Serkan yüz nakli olabilir. Belki gözleri için de bir çare vardır ama bilmiyoruz. Çocuğum için hiçbir yerden yardım alamıyorum. Çocuğuma maaş bile bağlanmadı. Bizi sürekli oyalıyorlar. Defalarca, 'Gelip durumunuza bakacağız' dediler ama gelmediler. Cebimde bir taksi parası bile yok. Bazen çocuğumu kontrollerini yapmak için hastaneye götürmem gerekiyor ama taksi tutamıyorum' şeklinde konuştu.

YORUMLAR