07.09.2015 23:35
Şehitlerin baba evlerine ateş düştü

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit olan askerlerin babaevine ateş düştü.

 Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit düşen askerlerin memleketlerine ateş düştü.

Hain saldırıda şehit olan Yarbay İlker Çelikcan'ın ailesine acı haber verildi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Seyfullah Saldık, akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından acı haberi vermek için Yarbay Çelikcan'ın, merkez Nilüfer ilçesi Çalı Mahallesi'ndeki ailesinin evine geldi.

Bir süre içeride kalan Vali Karaloğlu, çıkışta yaptığı açıklamada, "Çok üzgünüz, aileye taziye için geldik. Şehidimizin cenazesi yarın Mihraplı Camisi'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek" dedi.

Öte yandan, mahallede bulunan evlerin balkon ve pencerelerine Türk bayrağı asıldı.

Astsubay Çavuş Özdemir'in babaevinde hüzün

Saldırıda şehit olan Astsubay Çavuş Mustafa Özdemir'in Eskişehir'deki babaevinde hüzün hakim.

Merkez Komutanı Hava Piyade Yarbay Aykut Hamzacebi ve beraberindeki askeri heyet, şehidin ailesinin yaşadığı Orhangazi Mahallesi Yavuzalp Sokak'taki evine gitti.

Askeri yetkililer, baba Metin ve anne Fatma Özdemir'e oğullarının şehadet haberini verdi. Şehidin babaevinin önünde bekleyen çok sayıda kişi, gözyaşlarına hakim olamadı, eve Türk bayrakları asıldı.

Şehit Astsubay Özdemir'in bekar olduğu öğrenildi.

Ailesinin tek çocuğuydu

Şehit Uzman Çavuş Adnan Ergen'in Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Faruk Akıncı, sağlık ekipleri ile Eşen Mahallesi'ndeki baba ocağına gitti.

Şehidin babası Mehmet ve annesi Hacer Ergen'e 25 yaşındaki oğullarının şehadet haberi, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Faruk Akıncı tarafından verildi.

Haberin ardından şehit Ergen'in babaevinin balkonuna ve pencerelerine Türk bayrakları asıldı. Haberi duyan Fethiye ve Seydikemer ilçesi sakinleri, şehidin evinin önüne akın etti.

Ailesinin tek erkek çocuğu Ergen'in, geçen yıl sözleşmeli uzman çavuşluk yapmaya başladığı, 10 aydır Hakkari'de görev aldığı ve bekar olduğu öğrenildi.

Düzceliler şehidin evine akın etti

Şehit Piyade Er Cihan Aksarı'nın Düzce'deki babaevine ateş düştü. Jandarma Yarbay Ayhan Özkan ve görevli askerler, acı haberi vermek için şehidin merkeze bağlı Mamure köyünde bulunan evine gitti.

Şehidin babası Cemal ve ağabeyi Celalettin Aksarı'ya şehadet bilgisinin verilmesinin ardından Cemal Aksarı da haberi vermek üzere babası Fehmi Aksarı'nın mezarını ziyaret etti.

Haberin ardından şehidin babaevinin bulunduğu sokağın girişine Türk bayrakları asıldı. Haberi duyan köylüler, şehit evinin önüne akın etti.

Bekar olan Aksarı'nın 2011 yılında sözleşmeli er olarak göreve başladığı ve yaklaşık bir yıldır Hakkari'de olduğu öğrenildi.

"Vatan sağ olsun"

Şehit olan 29 yaşındaki Uzman Çavuş Harun Saltalı'nın Osmaniye'deki babaevinde de yas var.

Sumbas Kaymakamı ve Kadirli Kaymakam Vekili Bedir Deveci, İlçe Garnizon Komutanı Albay Alaaddin Eşsiz, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Hakan Bozgedik, şehidin Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi'ndeki baba ocağına giderek, acı haberi baba Yusuf ve anne Sultan Saltalı'ya iletti.

Haberi alan aile gözyaşı döktü, eve Türk bayrağı asıldı.

Baba Saltalı, oğlunun ilk görev yeri Hakkari'ye 4 yıl önce gittiğini, saldırıyı televizyonda duyduktan sonra oğluna ulaşamadığını belirterek, gözyaşı döktü.

Dede Veli Peksoy da (80) torununun şehit olmasına çok üzüldüğünü ifade ederek, "Vatan sağ olsun" dedi.

Eşi Hacer, annesi Sultan, kardeşleri Ali ve Esra Saltalı, şehidin fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin, Ecem isminde 9 aylık kızı olduğu öğrenildi.

Hakkari'de 2 yıldır görev yapıyordu

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tolga Artuğ'un Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Ömer Haşim Ongun, İlçe Jandarma Komutan Vekili Ayhan Dalbaş ve İlçe Müftüsü Nizamettin Doğan ile birlikte, acı haberi vermek için şehidin Cumhuriyet Mahallesi Dar Sokak'taki baba ocağına gitti.

Şehidin kardeşleri Zehra ve Kahraman ile baba Ercan ve anne Sevcan'a Artuğ'un şehadet haberi verildi.  

Haberin ardından şehit  uzman çavuşun babaevinin balkonuna ve pencerelerine Türk bayrakları asıldı. Haberi duyan ilçe halkı, şehit evinin önüne akın etti.

Artuğ'un 2013'te uzman çavuş olarak göreve başladığı ve 2 yıldır Hakkari'de görev yaptığı, bekar olduğu öğrenildi.

Sağlık ekipleri müdahale etti

Şehit olan Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere'nin (22) Manisa'nın Salihli ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

Şehidin Yörük Mahallesi Çınarlı Caddesi'ndeki evine giden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ile Garnizon Komutanı Binbaşı Yavuz Yavuz, Hüseyin ve Saniye Yatakdere çiftine oğullarının şehadet haberini verdi.

Tek çocuklarının acı haberini alan aile üyeleri, sinir krizi geçirdi. Aileye ev önünde hazır bekletilen sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Haberi alan mahalle sakinleri de şehidin evine akın etti.

İlk görev yerinde şehit düştü

Şehit Astsubay Çavuş Deniz Göçkün'ün Balıkesir'deki ailesine acı haber verildi.

Garnizon Komutanlığında görevli askeri personel, Genelkurmay Başkanlığının Dağlıca'daki terör saldırısına ilişkin açıklamasının ardından acı haberi vermek için şehidin merkez Karesi ilçesi Adnan Menderes Mahallesi'ndeki baba ocağına gitti.

Baba Serhat ve anne Ayfer Göçkün'e oğullarının şehadet haberi verildi.

Haberin ardından şehit astsubayın babaevinin balkonuna ve pencerelerine Türk bayrakları asıldı.

Astsubay Çavuş Göçkün'ün, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Meslek Yüksekokulundan bu yaz mezun olduğu, iki aydır ilk görev yeri Dağlıca'da bulunduğu öğrenildi.

Anneyi polis kızı teselli etti

Şehit Astsubay Çavuş Cemre Salih Gözen'in Mersin'in Tarsus ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yavuz Bulut, Tarsus Emniyet Müdürü Salim Çakan ve diğer yetkililer, sağlık ekibiyle 25 yaşındaki Gözen'in Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan babaevine giti.

Kaymakam Atmaca, şehidin babası Hayri ve annesi Fatma Gözen'e oğullarının şehadet haberini verdi.

Ağıtlar yakarak ağlayan anne ve babayı sağlık ekipleri sakinleştirmeye çalıştı.

Anne Fatma Yavuz, şehidin polis olan kız kardeşi Doğa'ya sarılarak gözyaşı döktü.

Bu arada, üç çocuklu ailenin tek oğlu olduğu öğrenilen şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

"Teröristleri sevindirmeyeceğiz"

Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Fatih Duru'nun Çanakkale'nin Ezine ilçesindeki ailesine acı haber verildi.

Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Turgay Şavir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hüseyin Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Alaattin Tekin ile acı haberi vermek için şehidin Kayacık köyündeki baba ocağına gitti.

Kaymakam Atik, şehidin ağabeyi Eyüp Duru'ya şehadet haberini verdi. Atik'in "başınız sağ olsun" dediği Duru ise "Vatan sağ olsun" yanıtını verdi.

Kahraman şehidin acısını yüreklerinde hissettiklerini belirten Kaymakam Atik, "Gözyaşlarımızı içimize akıtacağız. Teröristleri sevindirmeyeceğiz" diye konuştu.

Atik, şehidin evinin ve bütün köyün bayraklarla donatılması talimatını verdi.

Öte yandan, 4 yıl önce göreve başlayan şehidin babası Kadir Duru'nun 2003 yılında vefat ettiği, annesi Azime Duru'nun ise gelininin doğumu nedeniyle Çanakkale'de bulunduğu öğrenildi.

YORUMLAR