09.09.2015 18:49
Şehitlerimiz son yolculuğuna uğurlanıyor

Iğdır'da polis ekibine yönelik bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Hasan Eser'in (24) cenazesi, memleketi Denizli'de toprağa verildi.

Şehit Eser'in cenazesi, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünden Merkezefendi Mahallesi'ndeki baba ocağına helallik alınması için getirildi.

Eser'in Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan eşi Fatma Gül, annesi Sevgi, babası Serdar Eser ve yakınları gözyaşı döktü. Fenalık geçiren şehidin üç aylık eşi Fatma Gül, "Hasan" diye feryat ederken Eser'in eşi ile annesine sağlık ekipleri müdahale etti.

Eser'in naaşı, daha sonra cenaze aracına konularak törenin düzenleneceği Asri Mezarlık'a götürüldü. 29 Ekim Bulvarı'ndan mezarlığa götüren araca, çok sayıda vatandaş eşlik etti. Cenazenin geçişi sırasında tekbir getiren vatandaşlar, terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Eser'in Venezuella'da okuyan ve özel uçakla Türkiye'ye getirtilen kardeşi Emre Eser ile birlikte tören alanına geldi.

Şehit polis memurunun babası ve annesi, gurbetten gelen oğullarını görünce "Oğlum ağabeyin gitti" diye gözyaşlarını tutamadı.

Baba Serdar Eser, Ekonomi Bakanı Zeybekci'ye sarılarak "Aslan parçalarımdan biri gitti" diye gözyaşı döktü.

- "Ruhun şad olsun"

Asri Mezarlık Camisi'nde kılınan ikindi namazının ardından şehit polis memuru Eser için tören düzenlendi.

Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Eser'in özgeçmişini okuduğu törende "Kardeşim Hasan, vatan için senin için şehadet şerbetini içmeye hazır binlerce meslektaşın olduğunu bil, ruhun şad olsun" dedi.

Şehit polis memuru Eser'in cenazesi, İl Müftüsü Mehmet Ateş'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

Törene, şehidin yakınları ile Bakan Zeybekci, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel ve Bilal Uçar, CHP Denizli Milletvekilleri Melike Basmacı ve Gülizar Biçer Karaca, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, askeri ve mülki erkan ile diğer protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Iğdır'daki Dilucu Sınır Kapısı'na giden memurların güvenliğini sağlayan polis ekibinin Hasanhan köyü mevkisinden geçişi sırasında teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 13 polis şehit olmuştu.

YORUMLAR