30.09.2014 14:13
Rojin'i koruyan polislerin öldüğü kazayla ilgili önemli gelişme

Diyarbakır'da 3 polis memurunun yaşamını yitirdiği trafik kazasıyla ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda, polis aracına çarpan otomobilin sürücüsü Muhsin Ö'nün kazada yüzde 100 kusurlu olduğu belirtildi.

Diyarbakır-Mardin karayolunda 16 Ağustos 2014 günü meydana gelen trafik kazasında, sanatçı Rojin'i korumakla görevli olan polis memurları Ahmet Yıldırım, Ömer Mercimek ve Sıdkı Kara'nın hayatını kaybettiği kazaya ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı.
Muhsin Ö'nün kullandığı aracın kendi yolundan çıkıp refüj üzerinde 50 metre ilerledikten sonra karşı yola geçtiğine yer verilen raporda, kazada polislerin bulunduğu araçta hız kadranının 80 kilometre, Muhsin Ö'nün kullandığı aracın ise hız kadranın 107 kilometrede takılı kaldığı kaydedildi.Karayolları Trafik Kanunu'nda belirtilen "taşıt giremez" trafik işareti bulunan veya bölünmüş karayoluna karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit, rampa ve bağlantı yollarına girme kuralını ihlal ettiği gerekçesiyle sürücü Muhsin Ö'nün kazada yüzde 100 kusurlu olduğu ifade edildi.

Kazanın oluşumu sırasında polislerin yaşamını yitirdiği aracın sürücüsünün herhangi bir kusurunun bulunmadığı belirtildi.Sanık avukatları ise hazırlanan bilirkişi raporuna itiraz ettiği öğrenildi.
Olay
Diyarbakır-Mardin karayolunda 16 Ağustos'ta meydana gelen trafik kazasında, sanatçı Rojin'i korumakla görevli olan polis memurları Ahmet Yıldırım, Ömer Mercimek ve Sıdkı Kara hayatını kaybetmişti.
Kazanın ardından Muhsin Ö. yaralı olarak sedye ile çıkarıldığı mahkemede "taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verdiği" gerekçesiyle tutuklanmıştı.

YORUMLAR