26.03.2015 15:17
Patlamanın olduğu binada çökme tehlikesi

Kağıthane'de Adımlar Dergisi'nin kapısına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 3 katı kullanılamaz hale gelen bina, çökme tehlikesine karşı boşaltılıyor.

Hürriyet Mahallesi Cemil Bengü Caddesi'nde meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği, üç kişinin yaralandığı bombalı saldırıda hasar gören 6 katlı binanın içi basın mensuplarınca görüntülendi.
Patlamanın şiddetiyle Adımlar Dergisi'nin bulunduğu ikinci kat ile alt ve üst katlar kullanılamaz hale geldi. Bombanın bırakıldığı kapının ön kısmı tamamen delinirken, kapıların yerinden söküldüğü, duvarların yıkıldığı, kolonların eğildiği görüldü. Merdivenleri, duvarları, koridorları da çatlayan bina, çökme tehlikesine karşı boşaltılıyor. Bu sırada herhangi bir sorun yaşanmaması için binanın elektrik, su ve doğalgaz bağlantısı kesildi. Dairelerin çelik kapılarının bükülerek küçük parçalara ayrılması, patlamanın şiddetini gözler önüne serdi.

Anadolu Ajansı (AA), olay anını yansıtan güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Kayıtlarda, patlamanın ardından binanın ön cephesinden kopan moloz parçalarının etrafa nasıl saçıldığı görülüyor. Görüntülerde, patlama sırasında caddede yürüyen vatandaşların korunmak için yere yattığı, parçaların cadde üzerindeki araçlara ve çevredeki binalara zarar verdiği izleniyor.   

YORUMLAR