25.04.2016 13:52
Paralel yapı soruşturmasında 28 kişi adliyede

Afyonkarahisar merkezli 7 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında ATSO Meclis Başkanı Çarkgil'in de bulunduğu 28 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturması kapsamında, Afyonkarahisar merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 28 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Mehmet Çarkgil, bazı avukatlar ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu 28 şüpheli, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri eşliğinde adliyeye getirildi.

Zanlıların girişinin ardından klasörler dolusu evrak, polisler tarafından adliyeye taşındı.
Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 22 Nisan'da "FETÖ/PDY üyesi olmak, dini inanç ve duyguları istismar suretiyle yardım toplamak, finansman sağlamak" iddiasıyla, aralarında bazı avukatlar ve iş adamlarının da bulunduğu 50 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmış, Afyonkarahisar merkezli 7 ilde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 28 kişi gözaltına alınmıştı.

YORUMLAR