16.05.2014 19:14
Ordulu madencinin babasından ağlatan sözler

Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki maden faciasında can veren işçilerden 27 yaşındaki İsa Sadan'ın cenazesi, memleketi Ordu'nun Korgan İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenazede güçlükle ayakta durabilen baba 50 yaşındaki Muhittin Sadan, "Rabbime şükürler olsun ki benim çocuğumu ben buldum getirdim. Ya geride kalan kardeşlerimizin hali ne olacak? Allahım onlara da kolaylık versin" diyerek ağladı. Soma'daki madende yaşamını yitiren İsa Sadan'ın cenazesi, dün akşam memleketi Ordu'nun Korgan İlçesi'ne getirildi. Bugün Devlet Hastanesi morgundan alınan cenaze, önce Sadan'ın evine getirilerek helallik alındı. Ardından cenaze Yenipınar Mahallesi Merkez Cami'sine götürüldü. Maden işçisi için burada öğle namazından sonra düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ak Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, Fatih Han Ünal, İhsan Şener, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Enver Yılmaz, ,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BABANIN SÖZLERİ YÜREKLERİ DAĞLADI

Cenaze töreninde hayatını kaybeden İsa Sadan'ın babası Muhittin, ağabeyi 35 yaşındaki Ümit, kardeşleri 19 yaşındaki Musa ve 12 yaşındaki Enver Sadan'da güçlükle ayakta durabildi. 3 ay önce nişanlanan ve 3 ay sonra düğünü olacağı belirtilen İsa Sadan'ın kaza günü uzun yıllardan beri madende çalışan babası Muhittin Sadan ile aynı vardiyada çalıştığı ortaya çıktı. Kaza anında kendisinin dışarıda çalıştığını söyleyen Muhittin Sadan oğlu İsa Sadan'ı kurtarmak için çok çaba sarfettiği fakat kurtaramadığı dile getirdi. Kurtarma ekibiyle birlikte madenin içine giren ve oğlunun cansız bedenini çıkaran baba Muhittin Sadan'ın, "Rabbime şükürler olsun ki benim çocuğumu ben buldum getirdim. Ya geride kalan kardeşlerimizin hali ne olacak? Allahım onlara da kolaylık versin" diyerek gözyaşı döktü. Merkez Camisi'nde cuma namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından İsa Sadan'ın cenazesi Yenipınar Mahallesi aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

YORUMLAR