21.04.2016 10:43
Motosikletin çarptığı üniversiteli yaşam mücadelesi veriyor

Adana'da, motosikletli yemek dağıtıcısının çarptığı ve beyin kanaması geçiren Çukurova Üniversitesi öğrencisi genç kız hayata tutunmaya çalışıyor.

Alınan bilgiye göre, 16 Nisan'da Hülya Seren Kaya'ya, ablası Çilem Kaya (29) ve teyzesinin kızı Duygu Şeker (26) ile merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı'nda yolun karşısına geçerken iş yerlerine yemek dağıtan Serhat A'nın kullandığı motosiklet çarptı.

Kazada ağır yaralanan Hülya Seren Kaya, ambulans ile Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazanın ardından gözaltına alınan sürücü ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi son sınıf öğrencisi Kaya, geçirdiği ameliyat sonrası yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyor.

"Refüje bir adım kala"
Acılı baba Kenan Kaya, olay anını "Hülya, ablası ve kuzeni yolun karşısına geçmek için kaldırımdan yaya geçidine inmişler. Yürürken Hülya önden gidiyormuş. Bu sırada ablası motosikleti fark edince "Hülya" diye bağırmış. O sırada motosiklet çarpmış. Kızımı yaklaşık 5 metre uzağa fırlatmış. Kızımın kulağından kan gelmiş." diye anlattı.

Olayın ardından kaza yerine gittiğini ifade eden Kaya, "Ben orayı inceledim, gördüm orayı. Polis ekipleri, kamera araştırması yapmışlar, ben de araştırma yaptım ama herhangi bir şey bulamadım. Hülya 4 çocuğumun en küçüğü. Kızım hastanede yanıyor, ben burada yanıyorum ama sürücü serbest geziyor. Kızım beyin kanaması geçirmiş. Ameliyat oldu, uyutmaya devam etmeye edeceklermiş. Kızım hayata tutunmaya çalışıyor. Bir cani kızımı bu hale getirdi. Hani bir volkan patlar ya benim yüreğim öyle yanıyor. Beş gündür gözümü kırpmıyorum." dedi.

YORUMLAR