12.09.2021 09:48
Meteoroloji'den 3 bölge ve 7 ilde sağanak yağış uyarısı: Kuvvetli gelecek!

Meteoroloji yetkililerince hazırlanan güncel hava tahmin raporuna göre, 12 Eylül Pazar günü ülke genelinde hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyrederken Osmaniye, Ordu, Artvin, Ardahan, Hatay, Kahramanmaraş ve Samsun'un bazı ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetklilileri, 12 Eylül Cumartesi günü beklenen hava sıcaklığına ilişkin bilgileri paylaştı. Ülke genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyretmesi beklenirken 3 farklı bölgede bulunan 7 il için yerel gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta Akdeniz'in iç kesimleri (Toroslar), Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye, Ordu, Artvin ve Ardahan ile Hatay'ın kıyı, Kahramanmaraş'ın batı ve Samsun'un doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 26

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 27

İzmir: Az bulutlu ve açık 30

Adana: Parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde doğu çevreleri yerel ve kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı 34

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 30

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde doğu çevreleri yerel ve kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Erzurum: Parçalı bulutlu 26

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 35

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

İstanbul'da 12 Eylül pazar günü beklenen en yüksek sıcaklık 27 derece olarak kaydedilirken nem oranı ise en yüksek yüzde 96'ya ulaşacak. Rüzgar saatte 22 kilometre hızla eserken kentte, önümüzdeki 5 günde kaydedilmesi beklenen en yüksek hava sıcaklıkları şöyle:

12 Eylül Pazar: 27

13 Eylül Pazartesi: 26

14 Eylül Salı: 27

15 Eylül Çarşamba: 27

16 Eylül Perşembe: 27

YORUMLAR