21.10.2021 17:43
Merkez Hakem Kurulu yeni başkanı kim olacak? Mustafa Çulcu ve Muhittin Boşat kimdir?

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı’nın istifasının ardından yeni başkanın kim olacağına dair soru işaretleri de artmaya başladı. Son zamanlarda gündemden düşmeyen hakem hataları ve beraberinde gelen tartışmalar neticesinde gelen istifalar sonrasında vatandaşlar “Merkez Hakem Kurulu yeni bakanı kim olacak?” “Yeni MHK Başkanı kim olacak?” sorularına yanıt arıyor. Yeni başkanın kim olacağına dair sorular artarken Mustafa Çulcu ve Muhittin Boşat isimleri de yeni aday olarak gösterildi. Bu da “Mustafa Çulcu kimdir?” “Muhittin Boşat kimdir?” sorularının sorulmasına neden oldu.

Sedat Tatlı’nın ani istifasının ardından gözlerin çevrildiği Merkez Hakem Kurulu’nda yeni başkanın kim olacağı merak konusu oldu. İstifaların ardından başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Çulcu ve Muhittin Boşat da gündeme hızlı bir giriş yaptı. Merkez Hakem Kurulu’nun seçeceği yeni başkanı merak eden vatandaşlar, “Yeni MHK Başkanı kim olacak?” “Merkez Hakem Kurulu yeni başkanı kim olacak?” “Mustafa Çulcu kimdir?” “Muhittin Boşat kimdir?” sorularını sıklıkla sormaya başladı. İşte detaylar…

MERKEZ HAKEM KURULU YENİ BAŞKANI KİM OLACAK?

Serdar Tatlı’nın başkanlığını yürüttüğü Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, son dönemlerde meydana gelen sorunlar nedeniyle gündemde yerini koruyordu. Başkan Serdar Tatlı’nın ani istifası ile birlikte büyük ilgi odağı olan Merkez Hakem Kurulu’nun başkanlık için kimi seçeceği merak edilen konular arasına girdi. Merkez Hakem Kurulu istifa eden Başkan Serdar Tatlı ve Başkan Yardımcısı Metin Tokat birlikte Kadir Tozlu, Erol Ersoy, Mustafa Kamil Abitoğlu, Mahmut Çetiner, Ahmet Erdoğan, Hikmet Öksüzoğlu, Ferhat Gündoğdu ve Nedim Göklü gibi isimlerden oluşuyordu.

Yapılan istifaların ardından gözlerin çevrildiği Merkez Hakem Kurulu için yeni başkanın kim olacağı ise büyük bir merak konusu oldu. Başkanlık için ise iki isim göze çarpıyor. Mustafa Çulcu ve Muhittin Boşat MHK’nın yeni başkanı için söylenilen isimler arasında yer alıyor. Peki Mustafa Çulcu kimdir? Muhittin Boşat kimdir?

MUSTAFA ÇULCU KİMDİR?

1960 Balıkesir Gönen doğumlu olan Mustafa Çulcu, ilk, orta ve lise öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. Daha sonra İzmir Hava Teknik Okulları Komutanlığı’nı kazanan Çulcu, buradan mezun olduktan sonra deniz astsubayı olarak Kocaeli’nde görev aldı. 1990 yılında subay olan ve 2002 yılında da deniz yüzbaşı rütbesiyle emekliliğini isteyen Çulcu, Türkiye Süper Ligi’nde 13 sezon 167 maç yöneterek Türk futbol hakemliği yaptı. Merkez Hakem Komitesi’nde başkanlık da yapan Mustafa Çulcu’nun Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkan adaylarından biri olacağı söylentiler arasında yer alıyor.

MUHİTTİN BOŞAT KİMDİR?

15 Haziran 1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Muhittin Boşat, eski Türk futbolcu ve futbol hakemidir. Star Gazetesi’nde spor yazarlığı da yapmış olan Boşat, Türkiye Süper Lig’inde 10 sezon boyunca 117 maç yönetmiştir. 2004 yılında hakemliği bırakmış olan Muhittin Boşat, şuan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Maaş, Tahakkuk ve Hesap İşleri Müdürlüğü’nde Müdür olarak görev almaktadır. Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkan adaylarından biri olacağı söylentiler arasında yer almaktadır.

YORUMLAR