27.02.2015 09:51
Manisa'daki yanmış kadın cinayetinin ardında bir vahşet daha!

Zeytinlikteki barakada yakılmış halde bulunan kadın cesedinin, polisin yaptığı araştırmalar doğrultusunda İzmir'deki ailesinin yanından erkek arkadaşının yanına kaçan sağır ve dilsiz E.G. olduğu tahmin ediliyor.

Polis, Akhisar'da yaşayan kimlikleri açıklanmayan, üçü de sağır  ve dilsiz E.G'nin erkek arkadaşı ile annesi ve kız kardeşini gözaltına  aldı. Şüphelilerin evinde yapılan arama ve teknik incelemede, yakılmış  kadın cesedine ilişkin bulguların yanı sıra ikinci bir cinayetin izlerine daha  ulaşıldığı ve soruşturmanın bu yönde de genişletildiği öğrenildi.
Akhisar ilçesine bağlı Hasköy Mahallesi'nde, zeytin  bahçesindeki bir barakada yakılmış halde bulunan kadın cesedinin, İzmir'deki  ailesinin yanından erkek arkadaşının yanına kaçan 20 yaşındaki sağır ve dilsiz  E.G. olduğu tahmin ediliyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Akhisar'da yakılmış halde  bulunan kadın cesediyle ilgili yürütülen soruşturmada görev alan Manisa Emniyet  Müdürlüğü ekipleri, cesedin büyük ölçüde yanmış olması nedeniyle henüz ölen  kadının kimliğinin belirlenememiş olmasına rağmen şüphelilerin izine ulaştı.
Olayı aydınlatmak için araştırmalarını yapılan kayıp başvuruları  üzerinden yürüten polis, İzmir'den sağır ve dilsiz 20 yaşındaki E.G. için yapılan  başvuru üzerinden hem şüphelilere hem de cinayete ilişkin bazı bulgulara ulaştı.
Şüpheliler de sağır ve dilsiz
İzmir'de yaşadığı ailesinin yanından habersizce ayrılarak, işitme  engeliler okulundan tanıştığı ve Akhisar'da yaşayan erkek arkadaşının yanına  gittiği bilinen E.G. hakkında, ailesinin ikinci kez kayıp başvurusunda bulunduğu  bilgisine ulaşan polis, bunun üzerine kimlikleri açıklanmayan, üçü de sağır ve  dilsiz erkek arkadaşı, annesi ve kız kardeşini gözaltına aldı.
Evde yapılan incelemede ikinci bir cinayet şüphesi doğdu
Soruşturmayı yürüten Akhisar Cumhuriyet Savcısı nezaretinde  şüphelilerin evlerinde yapılan arama ve teknik incelemede, yakılmış kadın  cesedine ilişkin bulguların yanı sıra ikinci bir cinayetin izlerine daha  ulaşıldığı ve soruşturmanın bu yönde de genişletildiği öğrenildi.
Şüphelilerin sağır ve dilsiz olması nedeniyle ifadelerinin alınması  için özel ekibin görev aldığı soruşturmada, ikinci cinayetin E.G'nin  öldürülmesinden daha eski bir tarihte işlendiğinin ve cesedin aynı zeytinlikte  gömülmüş olabileceği üzerinde durulduğu bilgisine ulaşıldı.
Ölenin kimliği DNA eşleşmesiyle netleşecek
Bu arada, yıkılmış halde bulunan kadın cesedinin kime ait olduğunun,  E.G'nin aile fertlerinden alınan DNA örnekleriyle Adli Tıp Kurumu'nca yapılacak  inceleme sonrası netlik kazanacağı bildirildi.
Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Hasköy Mahallesi'nde bir zeytin  bahçesindeki barakada ihbar üzerine 22 Şubat Pazar yakılmış halde kadının cesedi  bulunmuştu.

YORUMLAR