22.11.2014 17:04
Komşusuna not yazarak dolandırıcıyı yakalattı

Adapazarı’nda 72 yaşındaki Neziha B., telefonundan arayarak kendini polis olarak tanıtan kişiyle konuşurken, komşusuna ’Lütfen yardım edin, dolandırılıyorum’ yazılı kağıt verdi.

Adapazarı Orta Mahalle’de yaşayan Neziha B.’yi telefonundan arayarak kendini polis olarak tanıtan kişi, Şırnak’ta iki kişinin öldürüldüğünü ve üzerlerinde Neziha B. ismine hazırlanmış kimlik ve sahte para bulunduğunu söyledi. Soruşturma kapsamında Neziha B.’nin yardımına ihtiyaçları olduğunu söyleyen şüpheli, evindeki tüm para ve altınları eve gelecek görevlilere teslim etmesini istedi. Telefondaki kişinin dolandırıcı olduğunu anlayan Neziha B., ’Lütfen yardım edin, dolandırılıyorum’ yazdığı kağıdı yan komşusuna verdi. Komşunun ihbarı üzerine Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’nde görevli polisler, Neziha B.’nin evine giderek, içinde ve çevresinde tedbir aldı.
PARALARI BALKONDAN ATMASINI İSTEDİ

Telefondaki kişi, Neziha B.’den paraları koyduğu poşeti balkondan atmasını isteyince içi gazete kağıtlarıyla doldurulan poşet balkondan atıldı. Bu sırada bahçeye gelen Mehmet Ö. (34) poşeti aldığı sırada görevli polislerce suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan Siirt doğumlu Mehmet Ö.’nün 16 suç kaydı olduğu tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilen Mehmet Ö., kendisini görüntüleyen gazetecilere "Hiçbir şey yapmadım, kimseyi dolandırmadım" diye seslendi.(Milliyet)

YORUMLAR