18.12.2015 17:21
Kırık diye hastaneye gitti tümör çıktı

Diyarbakırlı inşaat işçisi 38 yaşındaki Zülküf Kaçar, 2 yıl önce kolunda kırık şüphesi ile hastaneye gitti. Burada tedavi edilen Kaçar’ın omzunda 7 ay sonra tümör olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakırlı inşaat işçisi Zülküf Kaçar’ın hayatı, 2 yıl önce omzundaki ağrı nedeni ile bir anda değişti. Kolunda kırık şüphesi ile hastaneye giden Kaçar, burada yapılan muayenenin ardından evine gönderildi. Yapılan tedaviye rağmen ağrısı dinmeyen Kaçar, başka bir doktora görünmek istediğini belirterek farklı bir hastaneye gitti. Aradan geçen 7 ayın sonunda kaçar, hayatını karartan gerçekle karşılaştı. 7 ay sonunda omzundaki şişlikle hastaneye giden Kaçar’a, tümör teşhisi konuldu.
OMZUNDAKİ TÜMÖR 2 BUÇUK KİLOGRAMI BULDU

Kolunda tümör olduğunu duyan Kaçar için acılı günler devam etmeye başladı. Kolundaki tümör nedeni ile çalışamayan Kaçar, 8 çocuğu ve eşine bakamaz duruma geldi. Tuvalet ve banyosu bulunmayan tek gözlü bir odada yaşama tutunmaya çalışan Kaçar’ın omzundaki tümör de günden güne büyüyerek 2 buçuk kilogramı buldu. Kaçar, geçtiğimiz günlerde yakınlarının yardımı ile cep telefonundan çektiği bir görüntüyü sosyal medyada paylaştı.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTIĞI GÖRÜNTÜ KENDİSİNE IŞIK OLDU
Kaçar’ın sosyal medyadan paylaştığı görüntü, bir dönem kanser tedavisi gören ve hastalığı yenerek yeniden yaşama tutunan ünlü ses sanatçısı Fulden Uras’ın dikkatini çekti. Uras, kendi twitter hesabından da bu görüntüyü paylaşarak, yetkililerden yardım talep etti. Uras’ın daha çık kitleye yaydığı görüntü, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın da dikkatini çekti. Ünüvar, Kaçar’a yardımcı olmak için devreye girerek, hastanın tedavisine Adana’da devam edilmesi için Diyarbakır’a ambulans helikopter yönlendirdi.
URAS, KAÇAR İÇİN DİYARBAKIR’A GELDİ
Hayaller Gerçek Olsa Derneği olarak Kaçar’ı ziyaret etmek üzere Diyarbakır’a gelen Uras, hastayı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Kaçar’ın durumu hakkında doktorlardan bilgi alan Uras, Hayaller Gerçek Olsa Derneği ile iki hafta önce Diyarbakır’a gelerek hasta çocukları ziyaret ettiklerini söyledi. Uras, "Hastamız bana buradaki gönüllü annemiz sayesinde ulaştı. Bana bir video yolladılar. Dehşet içinde kaldım. Hayatımda böyle bir tümör büyüklüğü görmedim. Kendim de kanser geçirmiş bir insanım. Bu tip hastaları çok gördüm. Gerçekten inanılmaz bir hasta bu. İki sene boyunca nasıl dayanmış bu acılara anlamak mümkün değil. Yaşayacak alacak nefesi varmış diye düşünüyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Devlet büyüklerimiz olay sosyal medyada duyulduğunda aradılar, sahip çıktılar hastaneye yatırdık. Burada da doktorumuz çok yakinen ilgileniyor hastane personeli ile birlikte. Birazdan Adana’ya sevki gerçekleşecek. Orada da profesörümüz karşılayacak. İnşallah başarılı bir ameliyat geçirecek ve Diyarbakır’a evine çocuklarına kavuşacak. Kırık diye gidiyor hastaneye tümör var ve fark edilmiyor ve sonuç maalesef geç kalınmış bir olay ama Allah'ın izni ile aşacağız. Zülküf de bir an önce iyileşecek ve bir an önce çocuklarının başında olacak" dedi.
ÖNCE BOYUN FITIĞI, SONRA KİREÇLENME VE ARDINDAN TÜMÖR TANISI
Kolundaki ağrı nedeni ile hastaneye giden Kaçar’a ilk başta boyun fıtığı, sonra da boynunda kireçlenme teşhisi konulmuş. Acıları dinmeyen Kaçar’a, 7 aylık sürenin ardından tümör teşhisi konan Kaçar, "Ben inşaat işçisiyim. Kolumda kırık şüphesi ile hastaneye gittim, 2 yıl oldu. Hastaneye gittikten 7 ay sonra kolumda tümör olduğu ortaya çıktı. Allah, bana yardımcı olan herkesten razı olsun. Yardımcı oldular da. Adana’ya sevk edileceğim bugün. Kırık şüphesi ile hastaneye gitmiştim. Boyun fıtığı dediler, sonra kireçlenme dediler, en sonda tümör teşhisi konularak beni fakülteye sevk ettiler" diye konuştu.
Kaçar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından bugün ambulans helikopterle Adana’ya sevk edilecek. 

YORUMLAR