23.04.2016 18:04
Kılıçdaroğlu, TBMM'de çocuklarla bir araya geldi

CHP Genel Başkanıı Kılıçdaroğlu, partisinin grup salonunda çocuklarla bir araya geldi, Meclis bahçesinde düzenlenen resepsiyonda çocuklara hediye dağıtıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Salonu'nda çocuklarla bir araya geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla balonlar ve bayraklarla süslenen grup salonunda çeşitli illerden gelen çocukların katıldığı ve ilköğretim okulu öğrencisi Alara Tuncer'in yönettiği grup toplantısı yapıldı.

CHP'li milletvekilleri ve parti yöneticilerinin de çocuklarıyla katıldıkları grup toplantısına basının yoğun ilgi göstermesi ve salonun orta bölümünde toplanmaları üzerine toplantıyı yöneten Tuncer, "Lütfen kenarlara çekilin. Bugün başkan benim" diye uyarıda bulundu.

Toplantının başında Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra kürsüye çıkan çocuklar şiirler okudular ve konuşmalar yaptılar. Bu sırada basın mensuplarının uyarılarını dikkate almadığını söyleyen Divan Başkanı Tuncer'in ağladığı görüldü.

Beraberindeki çocuklarla kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, yaptığı kısa konuşmada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Çocuklara "Vatanınızı, Atatürk'ü, cumhuriyeti seviyor musunuz?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Evet" yanıtı üzerine, "Biz de 'Evet' diyen bütün çocuklarımızı çok seviyoruz" karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu, toplantıyı yöneten Tuncer'i kutladı.

Kılıçdaroğlu, Havuzlu Bahçe'de çocuklara içinde kitaplar ile oyuncak olan hediye paketleri dağıttı. Paketlerin dağıtımı sırasında kalabalık nedeniyle güçlük yaşandı. Paketlerin dağıtıldığı yere ulaşamayan bazı çocukların ağladığı görüldü.

YORUMLAR