11.04.2014 15:38
Kazada hurdaya dönen limuzini yeniden trafiğe çıkardı

Ülkü Adatepe'nin 2 yıl önce hayatını kaybettiği trafik kazasında hurdaya dönen limuzini satın alan Ereğlili tamirci, aracı orijinaline yakın hale getirdi.

Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki TEM otoyolunda 1 Ağustos 2012'de bariyerlere çarparak devrilen, Adatepe'nin savrularak hayatını kaybettiği 34 YUY 65 plakalı limuzin, internetten satıldı. İlanı görerek 4 bin 600 lira karşılığında limuzini alan tamirci Serkan Özkara, 10 ayda aracı kaportasından motoruna ve iç döşemesine kadar yenileyerek 55 bin lira masraf yaptı. Adatepe'ye ait limuzini orijinal görünümüne kavuşturmasının ardından trafiğe çıkartan Özkara, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın ardından aracın çok kötü durumda olduğunu, uzun süre tamiriyle uğraştıklarını söyledi.
Özkara, Atatürk'ün manevi kızı Adatepe'nin aracını satın almanın kendisi için büyük gurur olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"İnternet ilanıyla satın aldığım aracı kaportasından iş döşemesine kadar 55 bin lira harcayarak trafiğe çıkardım. Parçalarını bulup yenileyemeseydim, hatıra saklayacaktım. Birçok organizasyon firması limuzini kiralamak istiyor ancak kabul etmiyorum. Arkadaşımla araca büyük emek verdik." Otomobili satın almak isteyenler de bulunduğunu anlatan Özkara, araç kendisi için çok değerli olduğundan şimdilik teklifleri kabul etmediğini kaydetti. Kaporta ustası Oğuzhan Gökdere de aracın Adatepe’ye ait olduğunu öğrenince kaportasını yapmayı kabul ettiğini dile getirerek, "Araçta çok fazla iş vardı. Geceleri de çalışarak limuzini bu hale getirdik" şeklinde konuştu. Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 1 Ağustos 2012'de, TEM otoyolunda İstanbul yönüne giden Adnan Selçuk'un kullandığı 34 YUY 65 plakalı limuzin, bariyerlere çarparak devrilmiş, yola savrulan Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe (79) hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR