13.08.2015 02:54
İşte Kandil harekatını başlatan telsiz konuşması

22 Temmuz’da Şanlıurfa Ceylanpınar’da 2 polisimizin uyurken, enselerinden kurşunlanarak şehit edildiği eylemi terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği kesinleşti.

Eylem sonrası PKK’lılar arasında yapılan ve güvenlik güçlerince tespit edilerek Başbakanlığa iletilen telsiz konuşması dün ortaya çıktı. Başbakan Davutoğlu’nun bir süre önce “O konuşmayı dinleyince Kandil’in vurulması kararını verdik” diyerek bahsettiği telsiz konuşmalarında, teröristler eylemi detaylı olarak örgüt yöneticilerine anlatıyor. Başbakan Davutoğlu da bir süre önce “Ceylanpınar’da 2 polisimiz hunharca ensesinden vurularak şehit edilirken orada bir mesaj verilmek istendi. Biz de elde ettiğimiz telsiz konuşmalarından o mesajı aldığımız için aynı gece uçaklarımız Kandil üzerindeydi. Kim aynı mesajı bir daha vermeye kalkarsa aynı cevabı alır” diyerek katliamı PKK’nın gerçekleştirdiğinin belgelendiğini ifade etmişti.

 22 Temmuz saat 13.04’ten itibaren Şanlıurfa kırsalındaki Rojhat ve Ararat kodlu teröristler arasındaki telsiz konuşması şöyle:

Ararat : Sabah 6’da Ceylanpınar’da Çevik Kuvvete ait iki polisi arkadaşlar vuruyor. İkisi de ölüyor. Üzerlerinden iki tane silah alınıyor. Kimliklerine de el konuluyor.

Rojhat : Tamam

Ararat : Bak isimlerini

vereyim. Feyaz Özsahra bu Kırşehirlidir. İkincisi Okan Acar.

Bu Niğdelidir.

Rojhat : Tamam

Ararat : Bu Suruç’taki katliama misilleme olarak yapılıyor.

Rojhat : Tamam

Ararat : Arkadaşlar sağlamdır. Olumsuz bir durum yoktur.

Rojhat : Polisler evin önünde o şekilde ölüyor değil mi ?

Ararat : Arkadaşlar lojmana sızıyor. Lojmanda vuruyorlar.

Kaynak : Stargazete
YORUMLAR