06.06.2016 07:12
İETT'den Ramazana özel otobüs hattı

İETT’nin İstanbullulara kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlamak amacıyla ramazana özel devreye aldığı hatlar, 24 saat kesintisiz çalışacak

İETT’nin İstanbullulara kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlamak amacıyla Ramazana özel devreye aldığı hatlar, 24 saat kesintisiz çalışacak.

KUTSAL MEKANLARA KOLAY ULAŞIM

İETT’den yapılan açılmamada, devreye alınan özel hatlar R1 Uzunçayır-Maltepe Sahil Parkı, R2 Yenikapı-Cevizlibağ, R3 Eyüp-Beyazıt hatları ile vatandaşların kutsal mekanlara ve etkinlik alanlarına rahatça ulaşabileceği  belirtildi.

R-3 hattının 24 saat çalışacağı ifade edilen açıklamada, şu bilgilere verildi: “Eyüp-Beyazıt (R3 hattı) ramazan hattının güzergahı bu yıl da değişmedi.

Eyüp-Beyazıt hattı sayesinde  vatandaşlar tarihi yarımada üzerinde bulunan Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt, Süleymaniye, Şehzadebaşı, Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Fatih, Mihrimah Sultan ve Eyüp Sultan gibi camileri ziyaret etme fırsatı bulacak.

Beyazıt-Eyüp Sultan arasında hizmet verecek ramazan hattı iş günleri ve haftasonu 3 otobüsle 7 gün 24 saat boyunca hizmet verecek.”

YORUMLAR