16.05.2018 13:22
İETT'den ramazana özel otobüs hatları

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün ramazan hattı uygulaması bu yıl da devam edecek. Ramazan hattı uygulaması kapsamında özel hatlarda, 15 dakikalık arayla ring seferleri düzenlenecek.

İETT'den yapılan açıklamaya göre, ramazan ayının gelmesiyle İETT,  İstanbullulara kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlamak amacıyla ramazana özel  hatları yeniden planladı. İstanbulluların ramazan ayında manevi alanlara rahat  bir şekilde ulaşması için planlanan ramazan hatları vatandaşların hizmetine  sunuldu. Eyüpsultan- Beyazıt (R3 hattı) ramazan hattının güzergahı bu yıl da  değişmedi. Güzergah, Eyüp Sultan, Düğmeciler, Nişanca, Eyüp Bulvarı, Demirkapı,  Şehitlik, Edirnekapı Surdışı, Edirnekapı, Acıçeşme, Karagümrük, Atikali,  Yavuzselim, Balipaşa, Hasan Halife Mahallesi, İskenderpaşa, Aksaray, Ordu  Caddesi, Laleli ve Beyazıt'tan oluşuyor.

KUTSAL MEKANLARA ZİYARET İMKANI
Eyüpsultan-Beyazıt hattı sayesinde vatandaşlar tarihi yarımada  üzerinde bulunan Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt, Süleymaniye, Şehzadebaşı,  Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Fatih, Mihrimah Sultan ve Eyüp Sultan gibi camileri  ziyaret etme fırsatı bulacak. Ramazan ayına özel Beyazıt-Eyüp Sultan arasında  hizmet verecek ramazan hattı iş günleri ve hafta sonu 3 otobüsle 7 gün 24 saat  hizmet verecek. Eyüpsultan-Beyazıt, ramazan hattına ilaveten bu yıl ramazan ayında  Yenikapı Etkinlik Alanı'ndan-Yenikapı Marmaray Metrobüs İstasyona R5 hattı 17.00  ile 01.45 saatleri arasında ring olarak, R1 Uzunçayır - Maltepe Sahil Parkı hattı  ile 18.45 ile 02.55 arasında karşılıklı seferler yapacak. Ayrıca R2 Yenikapı  Marmaray-Cevizlibağ hattı 18.30-01.45 arasında, R6 Tepeüstü-Maltepe Sahil hattı  ise 18.00-02.40 arasında hizmet verecek. 

 Ramazan ayında yolcuların yararlanması için başka ek seferler de  konuldu.

YORUMLAR