28.02.2020 03:47
İdlib'de 33 askerimiz şehit oldu

Hatay Valisi Doğan, İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına düzenlenen saldırıda şehit sayısının 33’e yükseldiğini açıkladı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına düzenlenen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün idlib'te TSK mensuplarına karşı yapılan saldırı sonucu 29 Mehmetçiğimiz şehit oldu, diye paylaşmıştık. Ağır yaralılarımızın olduğunu ifade etmiştik. Ağır yaralı olan askerlerimizden 4 Mehmetçiğimiz daha şehit olmuştur. Hava saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Diğer yaralılarımızın tedavileri devam etmektedir. Şuan itibariyle 32 yaralımız var ve bu yaralı askerlerimizin hiçbirinin hayati tehlikesinin olmadığını söyleyebilirim.Bu yaralılarımızın bütün tedavileri sağlık personelimiz tarafından yerine getirilmektedir." ifadelerini kullandı.

REJİM UNSURLARI BÖYLE VURULDU

TSK'NIN İDLİB'DEKİ GÖZLEM NOKTALARI

17 günde bin 709 rejim unsuru etkisiz hale getirildi 17 günde bin 709 rejim unsuru etkisiz hale getirildi Edinilen bilgiye göre, son 17 günde bin 709 rejim unsuru etkisiz hale getirildi. Rejimin 55 tankı, 3 helikopter, 18 zırhlı araç, 29 obüs 21 askeri araç, 4 doçka, 6 mühimmat deposu ve 7 havan imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Güvenlik Zirvesi sona erdi Beştepe'de 6 saatlik güvenlik zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Güvenlik Zirvesi sona erdi.

Bakan Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri ile görüştü Bakan Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda görüştü.

Bakan Akar ABD'li mevkidaşı ile İdlib'i görüştü Bakan Akar ABD'li mevkidaşı ile İdlib'i görüştü Bakan Akar, ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede başta İdlib olmak üzere ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Senatör Graham’dan 'İdlib'de uçuşa yasak bölge' çağrısı ABD'li Senatör Graham’dan 'İdlib'de uçuşa yasak bölge' çağrısı Lindsey Graham, "Şu anda uluslararası toplumun binlerce masum erkek, kadın ve çocuğu bu dehşet verici ölümden kurtarmak için İdlib’de uçuşa yasak bölge ilan etmesinin zamanı gelmiştir." dedi.

 

YORUMLAR