05.08.2021 11:25
Güney Kore'den Türkiye için fidan bağış kampanyası

Türkiye ile Güney Kore arasındaki çeyrek final karşılaşmasının ardından kardeş ülkeden Türkiye'ye destek yağıyor. Ülkede Türkiye için fidan bağış kampanyası başlatıldı.

Tokyo Olimpiyatları'nda kadın milli voleybol takımımız Filenin Sultanları, Güney Kore ile karşılaşmış, maçın ardından Güney Kore halkı, ülkede bir haftadır devam eden yangın haberlerini paylaşarak bizim için seferber olmuştu.

Maçın ardından kardeş ülkeden göz yaşartan hamle gelmiş, yıllar boyunca Türkiye’de Fenerbahçe ve Eczacıbaşı voleybol takımlarında oynayan ünlü oyuncu Kim Yeon-keong adına bir kampanya başlatarak fidan bağışı toplamışlardı.

Bu gelişmenin ardından ülkede fidan bağışı kampanyası başlatıldı. Bağış yapanların destek mesajları şöyle oldu:

Güney Koreli Okçu Ansan adına Türkiye'deki yangından etkilenen bölgeye fidan bağışında bulunduk Yapabiliyorsanız, lütfen birlikte bağış yapın!

Ho Myung Kang: Kore Savaşı'na katıldığınız için minnettarlığımızı asla unutmayacağız.

Kardeşimin ülkesi Türkiye'ye yardım etmek için elimden geleni yapacağım. Kore takımı adına sadece 150 lira bağışladık ama umarım kesinlikle gerekli olan şeyler için kullanılır.

Park Jung-ah adına Türkiye'deki bir hayır kurumuna küçük bir miktar bağışta bulunduk! Türk kadın voleybol takımına gösterdikleri harika oyun için en içten teşekkürlerimi sunar, Türkiye'deki yangının bir an önce söndürülmesini ve kardeşin ülkesinin barışa kavuşmasını temenni ederim.

YORUMLAR